Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir?

24.07.2021
8.119
Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Bakın aspirin ne işlerinize yarayabiliyormuş?
Saçınızdaki kepeği önleyin. İki adet aspirini ezerek kullanmış olduğunuz şampuana katın. Saçınızı şampuanladıktan sonra 1-2 dakika bekleyin ve iyice durulayın.

 

Ayağınızdaki nasırları tedavi edin

5-6 adet aspirini havanda döverek toz haline getirin. 1 çay kaşığı limon ve bir çay kaşığı suyla bulamaç haline getirin. Bulamacı nasırın üzerine sürerek, bir bez ve üzerine bir naylon torba ile sarın. 10 dakika ayaklarınızı yükseğe kaldırarak bekletin ve sonra yumuşayan nasırınızı törpüleyin.

Çiçeklerinizin ömrünü uzatın
Vazoya koyacağınız çiçeklerin suyuna bir adet aspirini ezerek atın.

Kumaştaki ter lekelerini çıkartabilirsiniz

2 adet aspirini bir bardak suyun içinde ezerek eritin. Karışımı giysinizin ter lekesi olan bölümündü 2 saat bekleterek, yıkayın.

 

Sivilcelerinizi kurutun

Bir adet aspirini ezerek, az su ile krem haline getirin. Karışını sivilcenin üzerine sürün ve 1-2 dakika bekletin. Sonra sabunlu su ile yıkayın.

Tırnaklarınızı Yumuşatın

El ve Ayaklarını kovaya sıcak su koyarak yumuşatmak isteyenler su içine 1 ya da 2 tane de aspirin atarak hem el- ayakların yorgunluğunu almasını hem gözeneklerin rahatlamasını hem de tırnakların yumuşamasını sağlayabilir.

Cilt lekelerini azaltır.
Aspirin, kremlerin ve cilt temizleyicilerinin üretiminde kullanılacak olan yağda çözünen bir bileşen içerir. 7 kaplanmamış aspirin hapını 3 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı bal ile karıştırın. Temiz yüzünüze uygulayın ve maskeyi 15 dakika bekletin. Bu yüz bakımı cildinizi parlak ve pürüzsüz bırakacaktır. Hafif bir kabuk etkisi sağlar, yara izlerini ve lekeleri azaltır ve gözeneklerinizin tıkanmasını önler.Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.