Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yasaklar Geri Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni P-andemi Kısıtlama Açıklaması! V-irüs Yasakları Geri Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pandemi yasaklarıyla ilgili açıklama yaptı. Yeni sokağa çıkma yasağı gelecek mi? KKTC’nin tanınması ve egemenliğinin sağlanması konusuna da değinmiştir. Yeni tip corona virüs yasaklarının beraberinde okullar açılacak mı merak edilmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yöntemi ile Ak Parti üyeleriyle bayramlaştı. Teşkilatlarla görüşen Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar bir hayli önemliydi. Pandemi tedbirleriyle birlikte KKTC’ye yapmış olduğu ziyaretin kritik olmasından söz etti. Kuzey Kıbrıs’ın diğer ülkeler tarafından da tanınmasının gerektiğini iletti. Yakın zamanda bunun gerçekleşeceğini ve KKTC’nin en önemli talebinin sadece bu olduğunu dile getirmiştir.

Devletin egemenliği adına böyle bir adım atıldığına dikkat çekmiştir. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan p-andemi yasakları konusunda neler söyledi? Aşılama sonrası yeni kısıtlamalar gelecek mi? Virüsün kontrol altına alınabilmesi için eski yasakların geri gelmesi gündemde. Bu konuya değinen Cumhurbaşkanı’nın ifadeleri dikkatle takip edildi.

 

Pandemi Yasakları Geri Gelecek mi?
Pandemi yasakları konusunda aşılamanın önemli bir ilerleme kaydettiğini belirten Erdoğan, yasaklar konusunda olumsuz yanıt verdi. Kısıtlamaların gelme olasılığı bir hayli düşük görülmektedir. Vaka sayıları artsa dahi olümlerin geçmiş verilere göre nerdeyse yarı yarıya düşük olması aşıların işe yaradığını göstermektedir. Aşılamanın aynı hızla sürmesi bu konu da çok önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuya özellikle değinmiştir.

Aşılama Devam Ediyor

Aşılamanın etkilerini görmeye başladığımız şimdilerde bir çok siyasinin halkı aşılamaya davet ettiği görülüyor. 18 yaşa kadar inen aşılamayla birlikte üniversitelerin ne zaman açılacağı da merak ediliyor. Ancak bu biçimde yoğun seferberlik ile devam edilirse önümüzdeki aylarda üniversitelerin açılması olanaklı hale gelebilir. Genel olarak okulların %70 aşılanmaya ulaştıktan sonra açılması beklenmektedir. Ancak konu hakkında MEB ve YÖK’ten fotoğrafı bir açıklama beklenmektedir. İki kurumun da bir biçimde konu hakkında bilgi vermesi olası. Özellikle de üniversite sınav sonuçları açıklandıktan sonraki süreçte öğrenciler fotoğrafı kurumlardan açıklama bekleyecektir.

Sokağa Çıkma Yasağı Merak Edildi
Sokağa çıkma yasaklarının geri gelmesi konusunda önemli iddialar ortaya atılmıştır. Ancak bu iddiaların yersiz olduğu da belli olmuştur. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın a-şıya olan güveni tamdır. Sistem bu biçimde devam ettikçe aşılamayla birlikte virüsün etkisi iyice ortadan kalkacak gibi durmaktadır.

Yeni Varyantlar Bizi Tehdit Etmiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni çıkan virüs varyantlarının diğer ülkelerde önemli problemlere yol açma riskine sahip olsa da Türkiye için aynı riskin olmadığını belirtti. Ayrıca varyantlar konusunda endişelenmemesi gerektiği anlamı çıkarılmıştır.

KKTC Egemenliği Söz Konusudur

Erdoğan, KKTC’ye gerçekleştirilmiş olan ziyaretinden ötürü fazlası ile memnun kaldığını ifade etti. Bu ziyaretle birlikte KKTC’nin egemenliğinin sağlanması olanaklı hale geleceği yönünde emin adımlar atıldığını belirtti. 2023 hedefleri konusunda da gidişatın iyi olduğunu yorumladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle de KKTC’nin bağımsızlığı ve tanınması konusunda çok büyük bir çabanın sarf edildiğini belirtmiştir.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Flaş... Flaş... SON የ KA DA VAKALAR FIRLADI KISITLAMALAR GERİ GELECEK Mİ ERDOĞAN AÇIKLADI' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.