Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İltihaplı bademcikleri antibiyotik kullanmadan iyileştirmenin çok basit yolu!

22.07.2021
2.614
İltihaplı bademcikleri antibiyotik kullanmadan iyileştirmenin çok basit yolu!

Boğaz iltihabı genelde çocukluk yıllarımızda yaşadığımız en sık hastalıklardan biri! Streptococcus pyogenes bakterilerinin neden olduğu bu berbat hastalık ile uğraşmak oldukça zor olabilir ve gerçekten ilgilenilmediği taktirde ciddi komplikasyonlarla sonuçlanır.
Doktorlar her zaman antibiyotik kullanmanızı önerirler fakat antibiyotik kullanma konusunda ciddi şüpheleriniz var ise sizin için pek de akıllı çözüm olmayabilir. Sıkıntı yapmayın… Aşağıda önereceğim bazı doğal ilaçlarla çok büyük bir rahatlama yaşayabilir ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ancak hastalığın yatak döşek evresindeyseniz doktorunuzun yazdığı reçeteyi uygulamaktan başka çareniz yok.

 

Bal

Bal kusursuz bir antibakteriyel ve anti-inflamatuar ajandır. Enflamasyon, enfeksiyonlar ve ağrıları rahatlatır. Baldaki besinler bakterileri yok eder ve çok kısa sürede kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Balı kaşık kaşık yemekte zorlanıyorsanız ılık bir suya bir yemek kaşığı balı karıştırıp içebilirsiniz.

C vitamini

Bu vitamin kuvvetli bir antibakteriyel etki gösterir; bu sebeple günlük dozu artırmayı düşünün. Kendinize limon suyu ve bal kullanarak bir fincan çay hazırlayın.

Esansiyel yağlar

 

Hiç esansiyel yağ kullandınız mı? Limon, greyfurt, limon, kekik, lavanta ve tarçın gibi esansiyel yağları denemenizi öneririm. Nasıl kullanmalısınız? Tek yapmanız gerekli olan, su dolu bir tencereye en sevdiğiniz yağdan beş damla damlatıp kaynatmak! Buharı 10-15 dakika boyunca teneffüs edin. Bunu gün boyunca birkaç kez daha yapın.

Elma sirkesi

En büyük doğal ilaçlardan biridir. 2 su bardağı ılık suya 3 yemek kaşığı sirke ekleyin. En kısa sürece tüketin. Büyük bir rahatlama yaşayacaksınız.

Bir fincan zeytinyağına bir tatlı kaşığı toz biber ekleyin. Boğazını yatıştırmak için bunu kullanın. Kasları rahatlatmak ve enfeksiyonu tedavi etmek için baharat yağını boynunuza uygulayın.

Gördüğünüz gibi herhangi bir antibiyotiğin lafı bile geçmedi. Her zaman ilk adım olarak her şeyin doğalını uygulayın ve sorununuzun cevabını evde bulmaya çalışın. Unutmayın, herkes kendinin doktoru olmak mecburiyetinde!

İltihaplı bademcikleri antibiyotik kullanmadan iyileştirmenin çok basit yolu! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.