Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bal ve Tarçın Karışımının Faydaları Nelerdir?

21.07.2021
1.165
Bal ve Tarçın Karışımının Faydaları Nelerdir?

Günümüzde pek bilinmeyen ancak bir çok sağlık sorununa derman olan, şifa kaynağı bir karışımdan bahsedeceğiz. Bu karışım kalp krizini önlüyor, kolesterolün düşürülmesine yardım ediyor, kalbi güçlendirerek nefes almayı kolaylaştırıyor. Kuralına uygun doğru bir biçimde karıştırıldığında bal ve tarçın karışımı bir hayli etkili bir şifa kaynağı oluyor.

 

 

Bal ve Tarçın Karışımı Neye İyi Gelir ?

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcıdır: Düzenli ve dengeli bir biçimde bu karışımı tüketmek bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Bakteri ve virüslere karşı koruma sağlar. Bal ve tarçında yüksek oranlarda antioksidan içermektedir. Sindirim sisteminin iyileştirilmesine ve bazı mide rahatsızlıklarının giderilmesine yarımcıdır. Ayrıca bağırsak sağlığı içinde önemlidir.

Kilo vermeye yardımcı olur: Bal ve tarçın karışımı kilogram vermenizde de bir hayli etkili bir karışımdır. Bal ve tarçın tozunu sıcak bir suda karıştırın. Günde 3 kez tüketin. Bu şekilde kullanımı kilogram vermenize yardım edecektir. Yağ birikimini önlemektedir.

Mesane İltihabının iyileşmesine yardımcı olur: Bir bardak ılık suyun içine bir çorba kaşığı doğal bal ve 2 çay kaşığı tarçını ekleyip güzel bir şekilde karıştırın. Bu yaptığınız karışım mesanedeki tüm mikropların yok edilmesini sağlayacaktır.

Kalp hastalığına iyi gelmektedir: Yarım çay kaşığı tarçına, bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırın. Yaptığınız bu karışımı her sabah düzenli ilaçlanma tüketirseniz kalp krizini önleyerek kolesterol seviyenizin düşmenize yardımcı olur ve kalbin güçlenmesine yardımcı olur.

Soğuk algınlığı ve öksürük için etkilidir: Bal ve tarçın karışımı öksürük içinde faydalıdır. Virüsle savaşır. Bir çorba kaşığı balın içerisine bir tutam tarçın ekleyip karıştırın ve 3 gün boyunca tüketin. Sinüslerin temizlenmesine yardımcı olurken soğuk algınlığın iyileşmesine de destek sağlar.

Sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur: Bir çay kaşığı tarçına 3 yemek kaşığı balı ekleyip karıştırın ve sivilceli bölgeye sürün. Bu şekilde bir gece bekleyin. Ayrıca saç kıran, egzama ve diğer bazı enfeksiyonlar için de yarar sağlar.

 

İlgilini çekebilir Akciğer Temizlen 10 Mucize Besin
Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur: 3 çay kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı bal ve 1/2 litre suyu karıştırın. Hazırladığınız bu içecek yüksek kolesterole sahip bireyler için faydalı olacaktır.

Ağız kokularını gidermeye yardımcı olur: Diş etleri ve diş enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur. Bal ve tarçın karışımının düzenli bir biçimde dişlere ve diş etlerine sürülmesi ağız kokusuna sebep olan mikropların ağızda yayılmasına engel olur.Bal ve Tarçın Karışımının Faydaları Nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.