Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İltihaplı Eklem, Kist ve Tümörleri Temizleme Kürü

20.07.2021
3.389
İltihaplı Eklem, Kist ve Tümörleri Temizleme Kürü

İnsanlar onu genelde garnitür olarak kullanır, fakat pek çok insanın var olduğunu bilmediği pek çok tıbbi özelliği vardır. Maydonoz popüler otlardan birisidir. Genel sağlığınız için oldukça yararlıdır.

 

Tüm sağlık özelliklerinizi Maydonoz Çayı tüketerek çok daha iyi hale getirebilirsiniz.

Tümörü ve kisti önler
Maydanoz akciğerleri ve karındaki tümörlerin büyüme hızını azaltmada oldukça etkili olan miristik adı verilen doğal bir bileşim içerir.

Bir araştırma maydanoz yaprağı yağının farelerde tümör büyümesini azaltabileceğini kanıtladı.

Sinir Hasarını Gidermektedir

Sinir hasarına genelde nörotoksisite neden olur. Nörotoksisite, ağır metaller ya da böcek ilacı gibi zararlı bazı toksik maddelerin neden olduğu beyine ya da periferik sinir sistemine hasar manasına gelir.

Bu toksinler sinir sisteminde bazı sinirleri bozabilecek ya da hatta öldürecek şekilde büyük hasara neden olabilir. Sinirler son derece önemlidir çünkü beynin ve sinir sisteminin diğer alanlarındaki bilgileri iletmek ve işlemek için şarttır.

 

Bilim adamları, maydanoz suyunun sinir hasarlarına bağlı semptomları iyileştirmede çok etkili olduğunu ispatlamayı başardılar.

Iltihaplı eklem ağrılarını Azaltır
İltihaplanma ve düzenli maydanoz tüketimi artrit, gut ve osteoartrite karşı yardım edebilir! Maydanoz, yüksek miktarda C vitamini içerir ve vücudunuzdaki CRP (c-reaksiyon protein) seviyelerini azaltmanıza yardım edebilir.

Maydanoz çayı nasıl hazırlanır:
Daha önce de belirttiğimiz gibi maydanozu tüketmenin en basit ve en etkili yolu çayını hazırlamaktır.

İçindekiler:
4 – 5 dal maydanoz dalı
Üç bardak su
Yarım limon
1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı :
Suyu kaynatın. Ardından limon ve maydanoz bir bardak ya da seçeceğiniz bir kapın içerisine koyun. Kaynattığınız suyu da kabın içerisine koyun. 5 dakika dinlenmeye bırakın. Sonunda limon ve maydanozu süzüp bal ekleyin. Şifa niyetine afiyetle tüketin. Ve bu yazıyı herkesle paylaşın.İltihaplı Eklem, Kist ve Tümörleri Temizleme Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.