Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çok ilginç bulacağınız Aspirinin Kullanım Alanları

20.07.2021
2.933
Çok ilginç bulacağınız Aspirinin Kullanım Alanları

Aspirinin Bu İlginç Kullanım Alanına Şaşıracaksınız!
Aspirini genelde sağlık için ilaç olarak kullanıyoruz. Oysa aspirin içerisindeki etken maddenin özelliği nedeniyle pek çok alanda kullanabilirsiniz. Arabanızın aküsünden, saç rengine, nasırlarınızdan elbiselerinize kadar pek çok alanda kullanabilirsiniz.

 

1) Saçınızdaki kepeği önleyin. İki adet aspirini ezerek kullanmış olduğunuz şampuana katın. Saçınızı şampuanladıktan sonra 1-2 dakika bekleyin ve iyice durulayın.

2) Ayağınızdaki nasırları tedavi edin. 5-6 adet aspirini havanda döverek toz haline getirin. 1 çay kaşığı limon ve bir çay kaşığı suyla bulamaç haline getirin. Bulamacı nasırın üzerine sürerek, bir bez ve üzerine bir naylon torba ile sarın. 10 dakika ayaklarınızı yükseğe kaldırarak bekletin ve sonra yumuşayan nasırınızı törpüleyin.

3) Çiçeklerinizin ömrünü uzatın. Vazoya koyacağınız çiçeklerin suyuna bir adet aspirini ezerek atın.

4) Kumaştaki ter lekelerini çıkartabilirsiniz. 2 adet aspirini bir bardak suyun içinde ezerek eritin. Karışımı giysinizin ter lekesi olan bölümündü 2 saat bekleterek, yıkayın.

 

5) Sivilcelerinizi kurutun. Bir adet aspirini ezerek, az su ile krem haline getirin. Karışını sivilcenin üzerine sürün ve 1-2 dakika bekletin. Sonra sabunlu su ile yıkayın.

6) Tırnaklarınızı Yumuşatın. El ve Ayaklarını kovaya sıcak su koyarak yumuşatmak isteyenler su içine 1 ya da 2 tane de aspirin atarak hem el- ayakların yorgunluğunu almasını hem gözeneklerin rahatlamasını hem de tırnakların yumuşamasını sağlayabilir.

Terleme lekeleri çıkarın: Beyaz gömleklerde ter lekeleri en tahammül edilmez problemlerden birisidir. Beyaz gömleklerinizdeki ter lekelerini çıkarmak için iki aspirini yarım bardak ılık suyun içinde eritin.

Böylelikle Gömleğin lekeli bölümünü 2-3 saat boyunca bu çözeltinin içinde bekletin.

Saç renginizi sabitleyin : Yüzme havuzuna gidenler bilir. Suda bulunan klor bir süre sonra saç rengini bozar. Özellikle boyalı saçların açılmasına neden olur. Bunu engellemek için ılık bir bardak suyun içerisine 6-8 aspirini koyun ve eritin. Bu çözeltiyi saçlarınıza sürün ve iyice ovalayın. 10-15 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayebilirsiniz. Artık havuza girebilirsiniz.Çok ilginç bulacağınız Aspirinin Kullanım Alanları 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.