Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Alüminyum Folyonun Çok Şaşırtan Kullanım Alanları

18.07.2021
2.826
Alüminyum Folyonun Çok Şaşırtan Kullanım Alanları

Alüminyum folyoyu daha çok mutfakta kullanmaya alışkınız fakat pek çok değişik alanda da kullanıldığını bilmelisiniz. Öyle ki bu folyo ağrı, grip, soğuk algınlığı, yanıklar ve genel yorgunluk gibi problemler da olmak üzere pek çok yaygın rahatsızlıklarda kullanmak mümkündür.

Alüminyum folyo, Çin ve Rusya’da alternatif tıpla uğraşan şifacılar tarafından kullanılacak olan vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Alternatif tıpla ilgileniyor, yüzyıllar öncesinden bu güne kadar gelen metotları denemekten çekinmiyorsanız, doğru haberdesiniz! Nedenini öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

KAS VE EKLEM AĞRISINDA
Alüminyum folyo kas ve eklem ağrıları için çözüm olabilir. Ağrılı alanı alüminyum folyo ile sarın ve ardından bantla sabitleyin. İşini yapabilmesi için folyoyu bütün gece bu biçimde bekletin. Edaviyi on ila on 2 gün boyunca tekrarlayın ve ardından 1 hafta ara verin. Ağrı belirgin şekilde azaltılabilir.

SOĞUK ALGINLIĞINDA
Hapşırma, burun akıntısı, kırmızı gözler: hepimiz soğuk algınlığının çok sinir bozucu olduğunu biliyoruz. Enfeksiyonu azaltmak için alüminyum folyo kullanmak mümkündür. Yalnızca birkaç gün içerisinde semptomlarınız hafifleyebilir. Ayağınızı alüminyum folyo ile sarın ve bir saat dinlendirin. Sonra açın ve iki saat bekleyin, sonra ayağınızı tekrar sarın ve bir saat daha dinlendirin. Bunu iki saatlik bir aranın ardından tekrarlayın. Yedi günlük bir tedaviden sonra soğuk algınlığınız geçebilir.

 

YANMALAR
Elinizi kaynar suda veya sıcak fırın tepsisinde mi yaktınız? İlk olarak, yaralı cildi birkaç dakika soğuk akan suyun altında tuttuğunuzdan emin olun. Sonra dikkatli bir şekilde kurutun. Cilt hasarlıysa, bölgeyi steril bir gazlı bezle ya da yumuşak bir bezle silin. Yanık kremi sürün ve yaraya gazlı bez koyun. Ağrı kesilene kadar yaralı bölgeyi alüminyum folyo ile kaplayın. Not: Cildiniz ciddi şekilde hasar görürse, lütfen doktorunuzla temasa geçin.

YORGUNLUK
Kronik yorgun olmanın yaşamınız üstünde büyük etkisi olabilir. Ancak hızlı bir biçimde tekrar formda kalmak istiyorsanız, alüminyum folyo size bu konu da yardım edebilir. Dondurucuya birkaç saat boyunca birkaç şerit koyun ve ardından yüzünüze ve yanaklarınıza yerleştirin. Şeritleri birkaç dakika bekletin kendinizi yenilenmiş ve daha az yorgun hissedeceksiniz.Alüminyum Folyonun Çok Şaşırtan Kullanım Alanları 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.