Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Karaciğer Yağlanmasını Temizleyen Üzüm Suyu Kürü

17.07.2021
2.275
Karaciğer Yağlanmasını Temizleyen Üzüm Suyu Kürü

Kuru üzüm suyu içerdiği bir çok faydalı madde nedeniyle bir hayli faydalıdır. İçeriğinde antiseptikler sayesinde sindirimin kolaylaşmasına yardımcı olur. Bununla birlikte yemek borusunda, mide veya bağırsaklarda birikmiş olan toksinlerden temizlenmesine yardımcı olur. Bazı nedenlerden dolayı zararlı hücreler karaciğer zarında birikmektedir. Bu biriken zararlı hücreler karaciğerde yağlanmanın artmasına ve bu şekilde bazı önemli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Fakat kuru üzüm suyu tüketildiğinde karaciğer temizlenir ve zararlı hücrelere karşı korunmasına yardımcı olur.

 

Kuru üzüm suyu kan dolaşımının temizlenmesine ve sağlıklı kan dolaşımın gerçekleşmesine de yardımcı olmaktadır.

Uzmanlarda sabahları kuru üzüm tüketmenin kalp için, kötü kolesterol için, kabızlık ve mide problemlerinin giderilmesi için de tüketilmesini önermektedirler. Bu doğal mineral ve vitamin kaynağı olan kuru üzümün suda bekletildiğinde ve tüketildiğinde faydaları daha çok artmaktadır. Kuru üzüm suda bekletildiğinde şeker içeriği düşer buda karaciğerimiz için doğal bir tedavi yöntemi sağlamaktadır.

 

Doğal bir antioksidan kaynağıdır.

Vücut detoksuna da yardımcı olur.

Sindirimin desteklenmesini sağlar.

 

Kuru Üzüm Suyu Nasıl Hazırlanır ?

2 bardak su

 

150gr. Kuru üzüm

Öncelikle kuru üzümleri seçerken rengi daha koyu olan kuru üzümleri tercih edin. Çünkü parlak olan kuru üzümler doğal değildir. Güzel görünmesi için kimyasal işlemden geçirilmektedir. Ne çok sert nede çok yumuşak olmasın. Daha sonra kuru üzümleri güzel bir şekilde yıkayın. 2 bardak suyu da bir tencerede kaynatın ve içerisine kuru üzümleri ekleyin. 20 dakika boyunca yavaşça kaynatın. Ertesi gün bu üzümleri sudan ayırın ve suyu tekrar ısıtın. Aç karnına içiyor olmanız son derece önemlidir. İçtikten sonra kahvaltı için 30-35 dakika bekleyin ve kahvaltınızı öyle yapın. Sıcak ya da ılık tüketmek sizin tercihinize kalmıştır. 4 gün boyunca düzenli ilaçlanma bunu yapmanız yarar sağlayacaktır.

İlgilini çekebilir Cilt Kanserinin Belirtileri Nelerdir?
Bu önerdiğimiz uygulamaya ayda bir defa yapabilirsiniz. Yan etkisi bulunmamakta ve normalde şeker oranı yüksek olan kuru üzüm bu biçimde uygulandığında vücuda almazssınız.Karaciğer Yağlanmasını Temizleyen Üzüm Suyu Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.