Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Türk ve yabancı ünlülerin güzellik sırları nelerdir?

Türk ve yabancı ünlülerin güzellik sırları nelerdir?

Güzellik ve cilt bakımı söz konusu olduğunda kadınlar genellikle sürekli göz önünde olan ünlülerin güzellik sırlarını merak ederler. Bu yazımızda merakınızı gidermek için Türk ve yabancı ünlülerin güzellik sırlarını ve cilt bakımı rutinlerini sizler için derledik.

Yüzsenelerdir bayanların vazgeçilmez öğelerden birisi de güzellik sırlarıdır. Sıkça televizyon, dergi veya gazete gibi görsel ya da yazılı haberleşme kaynaklarında karşımıza çıkan ünlüler ise güzellikleri ile bir hayli dikkat çekmektedir. Ünlülerin güzellik sırları senelerdir bayanlar için merak konusu haline gelmiştir ve yöntem olarak belirlenmeye başlanmıştır.

Ünlülerin Güzellik Sırları Nelerdir?

Azra Akın Güzellik Sırları

Ünlü manken ve oyuncu en önemli güzellik sırrının cilt bakımı olduğu belirtilmiştir. Cildi bir doğru bir biçimde temizleyerek ve nemlendirerek güzelliğini koruduğunu belirtmiştir.

Beslenmesi konusunda da ipuçları veren ünlü, kahvaltısını asla ihmal etmediğini, ara öğünlerde meyve ve bol bol su tükettiğini söylemiştir. Kozmetik ürünlerden çok daha sağlıklı beslenmenin ve düzenli uykunun etkili olduğunu belirtmiştir.

Serenay Sarıkaya Güzellik Sırları
Ünlülerin güzellik sırları denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi de kesinlikle Serenay Sarıkaya’dır. Özellikle saç bakımı merak edilir.

Cildini daima temiz ve taze tutan ünlü manken, makyajla asla uyumadığını belirtmiştir. Hamama gidilmesini öneren ünlü, ayda bir kez vücut bakımı, cilt bakımı ve kese yaptırdığını söylemiştir. Günlük yüz ve vücut nemlendiricilerini ihmal etmemesi de belirtmiştir.

Serenay Sarıkaya saç maskesi;

2 tatlı kaşığı acı badem yağı
1 kaşık zeytinyağı
2 yumurta sarısı maskesini saçlarınızda 1 saat bekleterek Serenay Sarıkaya saçları gibi bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Ebru Akel Güzellik Sırları
Belki de şaşıracağınız enteresan güzellik sırları; Gözaltındaki morlukları ve şişkinlikleri gidermek için basur kremi kullanmaktadır.

Gençliğini ve kilosunu korumak için suyun çok etkili olduğunu belirten ünlü, günde 3 litre su içmektedir. Yüzünü daima soğuk suyla yıkamaktadır ve güneşe çıkarken koruyucu krem sürmektedir.

Gamze Özçelik Güzellik Sırları
Yıllardır güzelliği ile dikkati çeken ve ilk planda olan Gamze Özçelik, ünlülerin güzellik sırları denildiğinde ilk gelen isimler arasında bulunmaktadır. Güzelliği için günlük temizleme işlemleri ve bir ya da iki ayda bir yaptırdığı cilt bakımları dışında bir şey yapmadığını belirtmiştir.

Saç bakıma çok önem verdiğini belirten ünlü, çok iyi saç bakım ürünlerini tercih ettiğini belirtmiştir. Yosun maskelerini öneren ünlü, bu maskelerin vücudu ve cildi aşırı güzelleştirdiğini belirtmiştir.

Neslihan Atagül güzellik Sırları

Ünlülerin güzellik sırları arasında olan bol su içme ve dengeli beslenme Neslihan Atagül içinde geçerli. Bazı ünlülerin kıyafet kombinleri kadar güzellikleri de örnek alınır ve merak edilir. Neslihan Atagül de bunlardan birisi.

Atagül güzel dudaklar için hergün yatmadan dudaklarına muhakkak bal sürdüğünü belirterek hayranlarına güzel dudakların formülünü vermiştir.

Defne Samyeli Güzellik Sırları
Güzelliği ile dudak uçuklatan ve kadınlar tarafından güzelliğini neye borçlu olduğu merak güzeller güzeli Defne Samyeli güzellik sırları..

Parmakla gösterilecek güzelliğe sahip olan Defne Samyeli’nin stres, uykusuzluk, yorgunluk gibi pek çok neden bağlı meydana gelebilecek yüzdeki şişlikler için uyguladığı ve olmazsa olmazı olan mucizevi yoğurtlu kahveli maskesini bilmeyen yoktur sanırım. Defne Samyeli güzellik maskesi tarifini bilmeyenler için verelim.

2 tatlı kaşığı Türk kahvesi
1 tatlı kaşığı bal
2 tatlı kaşığı kakao
3 tatlı kaşığı yoğurt karıştırılarak krem kıvamına getiriliyor. Yüze sürüldükten sonra 20 dakika bekletilerek ılık suyla yıkandıktan sonra Defne Samyeli gibi pürüzsüz, canlı ve dupduru bir cilt ortaya çıkıyor.

Dünyaca Ünlülerin Güzellik Sırları
Kim Kardashian Güzellik Sırrı
kim kardashian güzellik sırrı olarak kendi kanındaki trombositleri cildine enjekte ettirerek pürüzsüz cildinin sırrını veriyor.

Gwyneth Paltrow Güzellik Sırları
Gwyneth Paltrow güzellik sırrını arılara borçluymuş. Cilt güzelliği için kendini arılara sokturarak güzel ve daha sağlıklı bir cilde sahip olduğunu belirtiyor.

Apiterapi olarak bilinen bu güzellik sırrını siz de deneyebilirsiniz.

Halle Berry’nin Güzellik Sırları
Halle Berry’nin harika cildini nasıl elde ettiğini hiç merak ettiniz mi? Söylediği sır, kahvesinde gizli. Halle kahveyi duş esnasında selüliti önlemeye yardımcı olmak için bir peeling olarak kullandığını söylüyor. Kahve telvesi kafeinle beraber kan akışını arttırırken hemde cildi de yumuşatır.

Kate Middleton’ın Güzellik Sırları

Kate Middleton’ın güzel cildinin sırrı ne? Kate Middleton güzellik sırrını arı zehri cilt bakımına borçlu olduğunu söylüyor. Arı zehri yüzle temas ettiğinde, cilt sokulmuş gibi tepki verir ve otomatik şekilde dolgunlaşır. Bu tedavinin hemde yara izlerini, sivilceleri iyileştirmeye, cilt dokusunu sıkılaştırmaya ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bu fenomen, sıkılaştırıcı gücü sebebiyle “doğal botoks” olarak adlandırılmaktadır. Eğer arıya alerjiniz var ise, bunu denememelisiniz. 🙂

Türk ve yabancı ünlülerin güzellik sırları nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.