Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İbrahim Saraçoğlu Akciğer Temizleme Kürü

15.07.2021
3.106
İbrahim Saraçoğlu Akciğer Temizleme Kürü

Akciğer hastalıkları, kalp- damar hastalıklarından sonra en tehlikeli hastalıkların başında gelmektedir. Akciğer en önemli organlarımızdan birisidir ve vücudumuzda birden çok görevi vardır. Vücuttaki karbondioksidi kandan atar, almış olduğumuz havayı kana verir. Kalp gibi devamlı çalışan organlardan olan karaciğerin çok daha sağlıklı gerekir. Bu yüzden sigara alışkanlığı, hava kirliliği, alkol tüketimi, ilaçların yan etkileri ile zamanla akciğerde toksinler oluşabilmektedir. Bu toksinlerin birikmesi balgam, öksürük ve nefes almakta güçlük olarak kendini belli etmektedir.

 

 

Saraçoğlu’ndan akciğer temizleyen kür tarifi:

Malzemeler:

6-7 adet keçiboynuzu
2 su bardağı su
Hazırlanışı:

Keçi boynuzunu ilk önce suda yıkayarak temizleyin. Bunları küçük küçük kırın. 2 su bardağı suyu tencereye koyup kaynatın. Kırdığınız keçi boynuzlarını suyun içerisine atın ve yaklaşık 7-8 dakika kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp 20 dakika kadar soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzün ve suyunu bir kavanoza koyun. Hazırlamış olduğunuz bu kürü bir bardak sabah ve akşam içiniz. Her gün taze olarak tüketmeye özen gösterin ve 1 ay boyunca bu küre devam edin.

Kürün yararları nelerdir?

1- Akciğer kanserine karşı korur: Keçiboynuzunun en önemli yararlarından biri akciğer kanserine karşı koruyucu olmasıdır. Antioksidan özelliği sayesinde akciğer kanserine yakalanma riskini en aza indirir. Keçiboynuzunun akciğeri temizleme özelliği vardır.

2- Sindirim sorunlarına iyi gelir: Sindirim sisteminin dostu olan keçi boynuzunu, sindirim sistemine fayda sağlamaktadır. Sindirim sisteminin iyi geldiği problemlerden biri ishaldir. İshal sorunu olan kişilere uzmanlar keçi boynuzunu öneri etmektedir.

 

3- Hastalıklara karşı vücut direncini arttırır: Antioksidan özelliği sayesinde hastalıklara karşı vücudu dirençli tutar. Özellikle kışın hastalanma olasılığı daha fazla olduğundan kışın bu kürü tüketebilirsiniz.

4– Mideye yararlıdır: Lif bakımından zengin olan keçi boynuzu mideye yararlıdır. Midenin güçlenmesine yararlı olur. Midedeki asit dengesini korur ve şişkinliği giderir.

5– Kemik erimesine iyi gelir: Keçi boynuzunun diğer önemli yararı ise kemik erimesine iyi gelmesidir. Kemik erimesini gidermese bile içerdiği kalsiyum miktarı çocuklarda kemik erimesinin oluşmasına engel olmaktadır.

6– Hücrelerin yenilenmesini sağlar: Antioksidan etkisi sayesinde hücrelerin yenilenmesini ve canlı kalmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde sinir sistemi içinde vazgeçilmez bir özellik olmaktadır.

Sağlıklı günler dilerim.. Gıda Müh. Merve CEBEİbrahim Saraçoğlu Akciğer Temizleme Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.