Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bırakan Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

Bırakan Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

İstifa Eden Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı: İşte Erdoğan’ın Üçüncü Doz Aşısının Sırrı!
Türkiye’de aşılama süreci 13 Ocak 2021’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin yurttaşları aşı olmaya teşvik etmek için canlı yayın programında aşı olması ile başladı.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise 14 Ocak’ta ilk doz Sinovac aşısını, 11 Şubat’ta da 2. Doz Sinovac aşısını oldu.

 

 

Sağlık Bakanı Koca, 1,4 000 000 BioNTech-Pfizer aşısının 25 Mart’ta Türkiye’ye ulaştığını duyurdu. Erdoğan’ın ilk iki doz aşıyı olduğu günlerde Türkiye’de henüz BioNTech aşısı yoktu.

ERDOĞAN 3. DOZ OLDUĞUNU AÇIKLADI
Erdoğan geride bıraktığımız günlerde katılmış olduğu bir programda 3 doz aşı yaptırdığını açıkladı. Erdoğan, “Ben 3 aşımı oldum, bir de o üç aşıdan sonra bir de antikor yükseldi mi, yükselmedi mi bununla ilgili adımı da attım. Hamdolsun 2160’ı yakaladım” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, AKP MKYK’DA NE DEDİ
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ise bugünkü yazısında Tayyip Erdoğan’ın AKP MKYK toplantısındaki açıklamasını köşesine taşıdı. Selvi’nin aktardığına göre Erdoğan, covid-19 için BioNTech aşısı olduğunu da söyledi ve “Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” dedi.

 

Erdoğan’ın ilk iki aşısı Sinovac, üçüncüsü BioNTech… Uzmanlar iki ayrı aşının yaptırılabileceğini belirtti…

BİLİM KURULU’NDAN İSTİFA EDEN PROF. DR. AZAP’TAN ODATV’YE AÇIKLAMA
Bilim Kurulu’ndan istifa eden Prof. Dr. Alpay Azap, konu hakkında Odatv’ye açıklama yaptı.

Erdoğan’ın olduğu 3. Doz BioNTech aşısı için bir tarih vermenin doğru olmayacağını belirten Azap, “Belki Erdoğan önceden aşıyı olmuştu ve şimdi antikor sayısı düşüyor. Ya da şimdi oldu, antikor sayısı artıyor. Antikor sayısına göre bir tarih vermek yanlış olur” diye konuştu.

 

ERDOĞAN 4. DOZ AŞIYI NE ZAMAN OLACAK
Erdoğan’ın ne zaman 4. Doz aşı olması gerektiğini sorduğumuz Azap, “Erdoğan’ın 4. Doz aşıya uzun süre ihtiyacı olmayabilir. 4. Doz varyantlara bağlı. Şu anki varyantlarla bir yıl daha 4. Doz aşıya lüzum kalmaz” dedi.Bırakan Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.