Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Erkekler neden aldatır?

Erkekler neden aldatır?

Erkeklerin aldatma sebepleri çeşitlidir. Çoğu zaman siz veya sizinle olan ilişkisi sebep olabilse de bazen sizi aldatmalarının sizinle uzaktan yakından alakası olmayabilir.

Nerdeyse tüm erkekler aldatmanın yanlış olduğunu bilir, buna rağmen aldatmaya devam ederler. Vazgeçemedikleri bu tutum için de genlerini ve üreme zorunluluklarını bahane olarak sunmaya bayılırlar.

Peki hayvanlardan farkımız olmamalı mı, vücudumuzu bilinçli kararlar ve düşüncelerimizle kontrol etmemiz gerekmez mi? Görünüşe göre daima değil.

 

İşte ilk 10 sebep:
Opsiyonları olduğu için:
Eski bir deyime göre, erkekler yalnızca opsiyonları kadar sadıktır. Erkekler seks teklifi ile bayanlar kadar sık karşılaşmadıkları için böyle bir fırsat yakaladıklarında, reddetmeleri zannettiğinizdan zor olacaktır.

Egolarını tatmin eder:
Bazen erkekler artık karşı cinse çekici gelmediklerini düşünür ve bir kadın biraz rağbet gösterdiği zaman yalnızca tepki vermekle kalmaz hemde egosunu okşamasına ve fazlasına izin verir. Ava çıkmış bir erkek için iz sürmenin vermiş olduğu heyecan gibisi yoktur. Harcadıkları eforun karşılığını aldıkları zaman ise, egoları şişer de şişer.

Ayrı düşmüşsünüzdür:
Belki de ikinizin zannettiğiniz kadar çok ortak noktası yoktu. Ve yeni bir kadınla tanıştı, ortak paydaları seninle olduğundan fazla olan, futbolu ve golf oynamayı seven. Yatakta ne kadar uyumlu olacaklarını muhakkak merak edecektir.

Çok fazla kavga ediyorsunuz:
Erkekler bazen kritik veya kavga dolu bir ilişkiden kurtulmak için aldatır. Kim devamlı dırdır eden biriyle vakit geçirmek ister ki? En azından kavga etmeniz için bir sebep yaratmış olacaktır hem, hem de istediği ayrılığa kavuşacaktır.

Aşk bitmiştir:
Bazen erkekler bir ilişki dahilinde kendilerini o kadar rahat hissederler ki nasıl çıkacaklarını bilemezler. İlişkiyi devam ettirme sebepleri çocuklar veya finansal sebepler olabilir. Yine de aşkı özlediklerini fark eder ve bu duyguyu diğer bir yerde aramaya yeltenebilirler.

İlişki yaşamınız kötüdür:
Eğer bir erkeğin partneri rağbetsizse veya onu istediği kadar sık ilişki kurmuyorsa, bu yeni bir macera için gayet geçerli bir fırsattır.

Yalnızca bir erkek arkadaşınız veya kocanız var diye, denemekten vazgeçemezsiniz. İlişki yaşamınızı sıkıcı veya ölü olmasını istemiyorsanız, biraz efor sarf etmeniz şart.

Bazen bu da yetmiyor gerçi, yeni ilişki tecrübelere kapalı iseniz de erkek arkadaşınız bunları reddetmeyecek karşılayacak birine yönelebiliyor.

İntikam almak için:
Bazen de sevgilisinin kendisini aldattığının farkına vardığında aldatır erkek. Başka türlü nasıl tamir edebilir kırılan duygularını?

Yeni, farklı ve rağbet çekici:
Bazı erkekler her öğün aynı yemeği yemekten sıkıldıklarını söyler ve başka tatlar ararlar. Bu yüzden sizi aldattığı bayanın illa daha güzel olması gerekmez, değişiklik yaratsın yeter.

Yakasını kurtarıp kurtaramayacağını görmek için:
Bir erkek eğer ‘bilmediği şey onu incitmez’ görüşüne sahipse, sırf bunu ört pas edip yakayı sıyırıp sıyıramayacak kadar akıllı ve sinsi olup olmadığını görmek için de aldatabilir.

Geçmişte izin vermiş olduğuniz için:
Eğer sizi önceden aldatmış ve siz de affetmiş iseniz, bunu tekrar yapabileceğini çünkü sonucun değişmeyeceğini düşünerek bir kez daha bir kez daha yapabilir..

Erkeklerin aldatma sebepleri yukarıdaki listeden çok daha kompleks nedenlerden hatta bazen kombinasyonlardan oluşabilir. Yine de, hiçbir sebep yalan söylemek ve dürüst olmamak için yeteri kadar iyi bir sebep olamaz.Erkekler neden aldatır? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.