Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saraçoğlu’ndan Göbek Eriten Kür Tarifi

12.07.2021
6.408
Saraçoğlu’ndan Göbek Eriten Kür Tarifi

Merhaba sevgili okurlarım. Göbek ve göbek çevresindeki yağlanmalar, kadın ve erkeklerde sıkça görülen sorunlardan birisidir. Bu yağlanmalar hem sağlığı olumsuz etkilemesi bakımından hem de görüntü bakımından güzel durmamaktadır.

 

 

 

Göbek ve çevresindeki yağlanmalar en zor atılan kilolardır. Bu yüzden bu kürü uygulamanın yanında porsiyon kontrolü ve spor yaparak desteklemelisiniz. Zor atılan yağlar olmasından dolayı istikrar göstermelisiniz. Çünkü yağların atılması biraz zaman almaktadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürü uygulayanların çok memnun kaldıklarını söylemektedir.

Saraçoğlu’dan göbek eriten kür tarifi:
Malzemeler:

4-5 adet lahana yaprağı
1 demet taze maydanoz
1 adet limon
Yarım lt su
Hazırlanışı:

Kaynamakta olan suyun içine lahana yapraklarını atın ve 3 dk kadar kaynatın. Daha sonra maydanoz yapraklarını atın ve bu biçimde de 3 dk kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp ılımaya bırakın. Ilıdığından emin olduktan sonra limonu sıkın.

Bu kürü aç ya da tok karnınıza tüketebilirsiniz. Günlük hazırlanması gerekir. Ertesi güne kalmış bu kürün tüketilmesi önerilmemektedir. Ayrıca tatlandırıcı olarak da hiçbir şey katmamalısınız. Kürü 3 hafta uygulayınız.

Lahananın yararları:
Göz sağılığına iyi gelir:
Beyaz lahana ileri yaşlarda sıkça görülen göz sorunlarıne karşı iyi gelmektedir. Beta karoten bakımından zengin olan karalahana, göz sağlığını iyileştirmede birebirdir.

Kilo vermeye yardımcı olur:
Kilo vermeye çalışanlar için beyaz lahana tüketilmesi gerekli olan gıdalar arasında bulunmaktadır. Bağırsakların düzgün çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine yardımcı olur. Lif içeriği bakımından zengin olmasından dolayı tok tutmaya yardımcı olur.

Toksinlerin atılmasına yardımcı olur:
Bünyesinde bulundurduğu yüksek miktarda lif vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Lif, zararlı toksinlerin bağlanmasına ve vücut tarafından emilimini sağlamaktadır.

Vücuttaki iltihaplanmalara iyi gelir:
Beyaz lahana içeriğinde iltihap önlemeye yardımcı pek çok bileşik bünyesinde bulundurmaktadır. Bu yüzden vücutta oluşan iltihaplanmaları kontrol altına alır ve meydana gelebilecek iltihaplanmaları engeller.

Göğüs şişmelerini önler:
Emziren annelerin sık olarak yaşadığı sorunlardan bir tanesi olan meme şişmesine lahana yaprağı çok iyi gelmektedir. Şişen göğüs üzerine soğuk bir adet lahana yaprağını göğsü kaplayacak şekilde koyun. Oda sıcaklığına geldiği zaman soğuk olan yaprak ile değişin. Bu hem şişmiş göğsünüzün inmesine hem de ağrılarınızın dinmesine yardımcı olur.

Lahananın fazla tüketilmesinin zararları:
Şişkinlik ve gaz sorunları,
İshal,
Eğer ilaç kullanıyorsanız ilacın etkisini azaltma ya da arttırma ,
Tiroit bezinin az çalışmasınaBir şunu diyen bir yazı 'Tesadüfen Buldum, Hiç İnanmamıştım Ama Karnımı Dümdüz Yaptı Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir
neden olabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.