Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İstenmeyen Tüylere Etkili Kahve Telvesi Kürü

11.07.2021
3.702
İstenmeyen Tüylere Etkili Kahve Telvesi Kürü

İstenmeyen Tüylere Kökten Çözüm Olan En Doğal ve Etkili Yöntem: Kahve Telvesi Kürü
“İstenmeyen tüyler” ile alakalı uzun uzun konuşacak değiliz, zira kendileri adı üzerinde pek de istenilen, sevilen şeyler değil. Bunun yerine direk olarak konuya girelim ve evdeki malzemelerle onlarla baş etmenizi sağlayacak çok pratik bir kürden, kahve karbonat küründen söz edelim.

 

Eğer şu ana dek lazet epilasyondan ağdaya kadar pek çok yöntemi deneyip köklü bir sonuç alamadıysanız bir de bu karışıma şans verin deriz. Hem sadece kahve telvesi ve karbonat ile hazırlandığı için cilde herhangi bir kimyasal zarar vermiyor hem de kolayca hazırlandığı için şipşak uygulanabiliyor.

Yapılışı da uygulaması da çok zor olmayan, afiyetle içtiğiniz Türk kahvelerinin telvelerini en faydalı şekilde değerlendirmenize olacak sağlamakta olan bu yöntemin etkilerini görünce düzenli ilaçlanma uygulamak, tüm sevdiklerinize aldığınız faydayı anlatmak isteyeceksiniz, eminiz.

Buyurunuz, sizi daha fazla merakta bırakmadan hemen başlayalım.

Kahve-karbonat kürü nasıl yapılır?
Roastycoffee

Kahve karbonat kürü olarak anılan ve istenmeyen tüyleri azaltma yöntemi olarak değerlendirilen bu yolla ilgili ilk bilmemiz gerekli olan uygulamak için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler ve hazırlanışı tabii ki.

Kahve-karbonat kürü için gerekli malzemeler:

2 yemek kaşığı sade Türk kahvesinden kalan telve (hafif sulu)
1 yemek kaşığı karbonat

Minik bir not: Malzeme miktarını uygulayacağınız alanın genişliğine göre aynı oranda artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Kahve-karbonat kürü nasıl hazırlanır?
Öncelikle kendinize mis gibi sade Türk kahvenizi demleyin ve afiyetle için. Ardından kahvenin dibinde kalan, mümkünse hafif sulu şekilde bıraktığınız o telveleri bir kaseye ayırın. Kasenin içerisine karbonatı da ilave edin ve güzel bir şekilde karıştırın. İşte bu kadar!

 

Eğer daha geniş bir bölgeye uygulamayı düşünüyorsanız ve cildiniz o an için uygulama yapmaya uygun değil ise, sade olarak hazırlayıp içtiğiniz kahvenin telvesini cam, kapaklı bir kavanoza koyup buzdolabına kaldırın. Bunu en az birkaç gün tekrar ederek kavanozda ihtiyacınız olacak kadar çok kahve telvesi birikmesini sağlayın. Kullanacağınız gün geldiğinde son bir sade Türk kahvesi daha demleyip için, telvesini çok sulu bir biçimde bırakın. Bunu da biriktirdiğiniz telvelerin içerisine ilave edip hafif sıvı bir karışım elde edin ve kahveyle yarı yarı ölçüde olacak biçimde karbonatı da ilave edip ıslak kum kıvamında olacak bir karışım elde edin.

Kahve-karbonat kürü nasıl uygulanır?
Bu kürü uygulamaya başlamadan 1 gün önce ağda veya epilasyon gibi tüylerinizi kökten alacak bir yöntemle tüylerinizi bütünüyle temizleyin. Bir gün sonrasında bu karışımı temiz cildinize parmak uçlarınızla peeling yaparak uygulayın. Kahve karbonat kürünü uyguladıktan sonra 5 ila 10 dakika arasında bu biçimde bekleyin.

Bekleme süresine cildinizin hassasiyetine göre karar vermelisiniz. Eğer yüz gibi vücudunuzun daha hassas olan bir bölgesine uygulayacaksanız 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır, kol ve bacak gibi alanlarda ise 10 dakikaya kadar bekletebilirsiniz.

Bu bekleme süresinin sonunda ise tek yapmanız gerekli olan cildinizi çok ovalamadan, ılık suyla dikkatli bir şekilde durulamak.

“Bu kür ne kadar süre ile uygulanır?” diyenlere de cevap vermiş olalım: Tüylerinizi aldıktan 1 gün sonra başlayacağınız bu kürü en az bir hafta boyunca hergün veya gün aşırı olacak biçimde uygulayabilirsiniz. Ardından tüylerinizin daha ince, cılız çıkmaya başladığını göreceksiniz. Etkilerini görmeye başladıktan sonra ise tüylerinizi her satın aldıktan sonra bir hafta olacak biçimde uygulamaya devam edebilir, tüylerinizi yalnızca azaltmakla kalmayıp nerdeyse bütünüyle yok olmalarını sağlayabilirsiniz.

 

FAYDALARI

Kahve karbonat kürü ciltte peeling etkisi meydana getirdiğinden kan dolaşımını hızlandırıyor.
Kan dolaşımının hızlanması sayesinde selülit ve çatlak bulunan ciltte bu problemlerin azalmasını sağlamakta olan kahve-karbonat kürü, düzenli uygulandığında selülit görünümünün bütünüyle yok olmasına da destek veriyor.
Cildi ölü derilerden arındırıyor.
Kahve sayesinde çok daha yumuşak, temiz ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.
Ve tabii ki kahve-karbonat kürü düzenli ilaçlanma kullanıldığında önce istenmeyen tüylerin zayıflamasını ve azalmasını, arkasından da nerdeyse bütünüyle yok olmasını sağlıyor.Bir şunu diyen bir yazı 'ÖLÜ HÜCRELERİ ARINDIRIYOR.. organik, ktorum® İSTENMEYEN TÜYLERE EN DOĞAL KÖKTEN ÇÖZÜM! SADECE 2 MALZEME İLE *** Faydalarını okuyunca hemen denemek isteyeceksiniz.' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.