Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

MS Hastalığına Bitkisel Çözüm

10.07.2021
2.476
MS Hastalığına Bitkisel Çözüm

BU KADAR FAYDALI OLDUĞUNU ÖĞRENDİKTEN SONRA KAPARİ BESLENMEME EKLEDİĞİM BİTKİLERDEN BİRİ OLDU…

 

Kaparinin MS Hastalığında Yüzde 80 Çare Olduğu Saptandı. Türkiye’de yetişmesine rağmen çok fazla bilinmeyen kapari bitkisinin, Multipl Skleroz (MS) hastalarına çare olduğu bildirildi.

Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) tarafından yapılan çalışmalarda, konsantre kapari çayı verilen MS hastası farelerin % 80 oranında iyileştirildiği belirlendi.

 

MS hastalığı, beyindeki ve omurilikteki sinirlerin yıpranması ve bozulmasıyla ortaya çıkan, görmede bulanıklık, geçici görme kaybı, kolda ya da bacakta güçsüzlük, yürüyüşte dengesizlik, ellerde titreme, konuşmada bozukluk gibi belirtiler gösteren, bağışıklık sisteminden kaynaklanan ve direk olarak merkezi sinir sistemini etkileyen bir hastalık.

AYRICA: “Kaparinin içerisindeki flavonoid, antioksidan aktiviteleri ile serbest Radikal olarak isimlendirilen ve hücrelere zarar veren maddeleri zararsız şekle getirir. Güçlü antioksidan etkisiyle kalp hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterir. Kanserli hücrelerin çoğalmasını engeller”MS Hastalığına Bitkisel Çözüm 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.