Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Gastrit ve Mide Şikayetlerinizden Bu Yöntemlerle Kurtulun..!

10.07.2021
2.144
Gastrit ve Mide Şikayetlerinizden Bu Yöntemlerle Kurtulun..!

Gastrit ve Mide Hastalıklarından Sonsuza Dek Kurtulun
Midemiz sindirim sürecinin esas başlangıcıdır. Dolayısıyla ona çok iyi bakmalıyız. Mide çeperinin hasar görmesiyle gastrit oluşur. Gastrit oluştuğu zaman, cildimizde minik kırmızı lekelere neden olur ve bazen gerçekten asap bozucu ve acılı olabilir.

 

Bu tür bir hastalık genelde sağlıksız beslenme, stres ya da alkol tüketiminden kaynaklanıyor olabilir, ayrıca madde bağımlılığı da buna neden olabilir. Bazı uzmanlara göre gastrit rehabilitasyon edilebilir, fakat genelde verilen ilaçlar gerekli sonuçları sağlamaz ise bu cins natürel usullere başvurabiliriz.

BU HASTALIĞIN GEVŞETİLMESİ İÇİN ÇOK YARARLI OLABİLECEK BAZI NATÜREL KARIŞIMLAR

PİRİNÇ SUYU Bir litre suda, biraz pirinç kaynatıp soğumaya vazgeçin ve sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişeye koyun. Gastrit semptomlarını gidermek için karışımı günde iki kere için. 1-2 çay bardağı kadar.

 

MAYDONOZ SUYU Maydanoz midenizin mukoza tabakasını yatıştıran oldukça anti-iltihap özelliğe sahip olduğundan, eforlu bir idrar söktürücü olarak öğreniliyor. Bir çay yapabilmek için bir maydanoz demetini bir litre suya kaynatmanız yeterlidir. Sonra süzmeden evvel çayı soğumaya vazgeçin. Gün müddetince bu çayı içmelisiniz.

HAVUÇ VE KEREVİZ SUYU Bu suyu elde etmek için, ilk evvel iki havuç ile birkaç kereviz sapı ve biraz suyu karıştırın. Mide yanmalarını gidermek için bu suyu için.

ELMA VE PAPATYA ilk evvel bir elmayı soyun, bir miktar papatya ile bir çay bardağı suda kaynatın, her sabah ve çok fazla gevşemeye ihtiyaç dinlediğiniz anda hafiflemek için bu karışımı için.

ZENCEFİL VE ARMUT Gastrit ve mide ekşimesi belirtilerini hafifletmek için zencefil ve armut kullanarak bir çay yapın ve gün müddetince için. 1 adet armutu 2 çay kaşığı zencefil rendesiyle biraz kaynatın. 1-2 bardağı çıkacak kadar su ilave edin.Bir şunu diyen bir yazı '@organikdoktorum ÇOK BASİT BİR YÖNTEMLE GASTRİT VE MİDE YANMASINA Sonsuza Dek Veda Edin!. *** Öncelikle ilk tedavi olarak bu hastalığın gevşetilmesiyle başlacağız...' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.