Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ev Yapımı Soyulan Siyah Nokta Maskesi

10.07.2021
2.417
Ev Yapımı Soyulan Siyah Nokta Maskesi

Evde hazırladığınız doğal cilt bakım ürünleri kullanmak , sağlıklı görünmenize ve pek çok maskede kullanılacak olan sülfatlar ve koruyucu maddeler gibi muhtemel toksik elementlerden kaçınmanıza yardım edecektir. Evde nasıl maske yapıldığını bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız evde yapılan maske tariflerine göz atabilirsiniz.
Bazı yüz maskelerinin içeriğinde ne olduğunu okuduktan sonra, pek çok insan onları kendi derilerinde kullanmaktan korkar. Ama daima bir çıkış yolu vardır: gerçekten etkili ve güvenli maskeler kendiniz yapabilirsiniz.

 

Siyah noktalardan, büyümüş gözeneklerden şikayetçiyseniz sizler için araştırıp bir araya getirdiğimiz maske tariflerine göz atabilirsiniz.

Büyük gözeneklerden kurtaran maske tarifi

Malzemeler

• 2 çorba kaşığı yoğurt
• 1 çorba kaşığı kil
• 1/2 çay kaşığı bal (alerjiniz yoksa)

Nasıl yapılır?

Kozmetik kilini yoğurt ve balla karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürün ve 15-20 dakika boyunca bekletin. Sonrasında soğuk suyla yıkayınız. Bu maske harikadır çünkü yoğurt büyük gözeneklerden kurtulmaya yardımcı olur ve cilt lekerini hafifletir.

 

Cilt kuruluğunu gideren maske tarifi

Malzemeler:

1/2 olgun avokado
1 çorba kaşığı süt
1 çorba kaşığı bal

Nasıl yapılır:

Süt ve ballı bir avokado karıştırın. 10-15 dakika yüze uygulayın ve ılık suyla yıkayın. Avokado “daha sağlıklı” yağlar içerir. Kuru cildi nemlendirir ve UV ışığının etkilerini azaltmak için uygundur. Aynı zamanda akneler için yardımcı bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

Siyah noktaları çıkaran maske tarifi

• 1 çorba kaşığı limon
• 1 çorba kaşığı bal

Nasıl yapılır?

Balı limonla karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra ılık suyla yıkayın. Balın iyi bir nemlendirici etkisi vardır . Limon ise arındırmak için harikadır.

Ciltteki parlaklığı gideren maske tarifi

• Patatesin 1 / 2’si

Nasıl yapılır?

Patates kesin ve dilimiyle yüzünüzü ovun. 10 dk yüzünüzü patatesle ovduktan sonra yıkayabilirsiniz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı '@organikdoktorum KUSURSUZ CİLDİN ANAHTARI..! Sadece 2 Malzemeyle Yapacağınız En Etkill Doğal Yüz Maskesi Tarifi Bazı yüz maskelerinin içeriğinde ne olduğunu okuduktan sonra, birçok insan onları kendi derilerinde kullanmaktan korkar. Gerçekten etkili ve güvenli maskeler kendiniz yapabilirsiniz. Sırrı ise çok basit Sadece Malzeme' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.