Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ayak Mantarının Şifası Kına

10.07.2021
3.992
Ayak Mantarının Şifası Kına

Ayak Mantarına Kına Nasıl Yapılır?
Ayak mantarı olanlara Kına ile tedavi
Mantarlar ayak altlarında kepeklenme, kızarma ve kuruma gibi belirtileri görülen bir deri hastalığıdır. Bunun haricinde kaşıntı, kızarma, su toplama, soyulma ve yarılma gibi görüntü olumsuz görünümler oluşabilir. Ayrıca, aynı ayakkabıyı giymek, uzun süre çorap kullanmak ve çok nemli yerlerde bulunmak ayak mantarına yol açan etkenlerdendir.

 

Uzmanlar ayak mantarından kına yakarak ” ayda Kurtulmanın Mümkün olduğunu açıkladı.

Uzmanlar “Tedavisi kolay fakat çok inatçı ve dirençli bir hastalık olduğu için kolay kolay geçmiyor ve kesinlikle kendiliğinden kaybolmaz. Mantardan korunmak için ayağın temiz, serin ve kuru tutulması gerektiğini vurgulayarak, “Pamuklu, yün veya bu tarz emici maddelerden yapılmış çorap giyilmelidir.

 

Kınanın Cilt İçin Yararları Nelerdir

Kullandığınız kremlerin veya ilaçlarla beraber size kınayı şiddetle öneriyorum. Çünkü kına hem cilde faydalıdır hem de yanık, kızarık ve soyulmuş bölgeler de bir hayli iyileştirici etkisi vardır.

Ayak Mantarı İçin Toz Kına Nasıl Kullanılır – Uygulanışı

Bildiğimiz toz kınayı 1 litre suya 5 tatlı kaşığı ekleyerek 20 dakika fokur fokur kaynatın,
Ilıyınca mantarlı bölgeleri yıkayın.
Böylece o bölgedeki inatçı mantar iyileşme sürecine girer.

Ne kadar süre yapılır: Bu uygulamaya en az 1 ay devam edin ve mümkün olduğu kadar temiz oksijeni ayağınızdan eksik etmeyin. Kına kullanımı ile ayak mantarını 1 ay içerisinde yenebilirsiniz” ifadelerini kullandıAyak Mantarının Şifası Kına 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.