Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Telefonla Tuvalete Giriyorsanız Size Kötü Haberim Var

Telefonla Tuvalete Giriyorsanız Size Kötü Haberim Var

Telefonla Tuvalete Giriyorsanız Size Kötü Haberim Var
Günümüzde hiç yanımızdan ayırmadığımız telefonları tuvalete girerken de yanımızda sürüklüyoruz. Farkedemediğimiz şey ise telefonlarımız tuvaletteki bütün mikropları üstünde toplayıp, daha sonra elimize, yüzümüze hatta ağzımıza taşınmasına sebep oluyor.
Surrey üniversitesinin yapmış olduğu bir araştırma, telefonları yakınen inceledi ve cep telefonları üstündeki bakteri sayısının tuvalette bulunan bakteri sayısından 18 kat daha fazla olduğunu belirtti. Bu bilgi küçümsenmeyecek kadar önemli.

 

 

 

Hepimizin kullanmış olduğu cep telefonlarının temel amacı iletişim kurmak olsa da artık nerdeyse her ihtiyacımızı cep telefonları ile karşılayabiliyoruz. Bu da cep telefonlarının kullanım sürelerinin artmasına sebep oluyor. Arkadaşlarımızla sesli ya da görüntülü konuşmak gibi pek çok amaçla elimizden düşürmediğimiz cep telefonumuz esasında bizi hasta ediyor olabilir mi?

Tuvaletlerden Daha Fazla Mikrop Bulunduruyor:Sürekli elimizde tuttuğumuz telefonlarımızda bulunan parazitler elimize ve elimizden de bütün vücudumuza ve ağzımıza bulaşıyor. Aft, uçuk, bağışıklık sistemi gibi pek çok problemin doğmasının başında geliyor. Sifonu çektiğiniz anda klozeti kapatmamanız durumunda 3 metreye kadar o bakterilerin uzayabildiğini biliyor muydunuz?

Banyo lavabosunun rafında genel olarak diş fırçalarımızı bulundururuz bu da bir hayli yanlış bir seçim. Mutlaka kapağı olan bir dolapta tutmalısınız sebebini az önce açıkladık 3 metreye kadar sıçrayabiliyor mikroplar.
Düzenli Olarak Telefonlarınızı Temizleyin
Her ay düzenli ilaçlanma telefonlarınızı temizlemeniz gerekir. Özelliklere parçalara ayırabiliyorsanız her ay ayırıp tozunu bir pamuk ve kulak çöpü ile temizlemelisiniz. Vücudumuz her zaman hastalanmayalım diye virüs ve bakterilerle savaşır. Bedenimize bir iyilik yapalım ve ona yardımcı olalım.Sponsorlu Bağlantılar

Tuvalet Sürenizi Uzatıyor
Tuvalete telefonla girmek tuvalette geçireceğiniz zamanı 10 kat artırıyor. Uzun süre tuvalette oturmak makattaki damarların çatlamasına sebep olabilir. Bu çok ciddi bir rahatsızlıktır ve tuvalete telefonla girmemeniz için diğer bir nedendir.Yukarıdaki konulara dikkat ederseniz daha az hastalanacağınızı görebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.