Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Kanser Riskini Nasıl Azaltırız?

09.07.2021
215

Kanser hepimizin bildiği gibi iyileştirilmesi zor bir hastalık olarak bilinmekte ancak bu yanlış. Kanser iyileştirilmesi mümkün olan bir hastalıktır ve iyileştirilmesi esasında çok basittir.

 

 

Kanser hücreleri ile normal hücreler arasındaki fark esasında çok bariz normal hücreler oksijen ile solunum yapmaktadır, yani havadaki oksijeni yakarak kendilerine enerji elde etmektedirler.Kanser hücreleri ise tam tersi oksijen olmayan bir ortamda fermantasyon yoluyla kendilerine enerji üretirler bu sebeple kanser hücresi ile normal bir hücrenin ayırt edilmesi daha kolay olur.
Sigara içmek tamda kanserin istediği bir ortamı sağlar bu ne demek oluyor derseniz size şöyle açıklama yapayım. İçtiğiniz sigara da oluşan karbondioksit soluduğunuz havadaki oksijenle karışıp ciğerlerimize gider ciğerlerimize giden bu oksijenle karışmış karbondioksit kan akışına karışır ve kan hücrelere dağılımını sağlarız . Tam da bu noktada kanser hücrelerinin istediği bir ortam oksijenin var olması yerine karbondioksit bulunmaktadır. Bu da karbondioksit ile fermantasyon yapan kanser hücrelerinin yeteri kadar enerji oluşturmasına olanak sağlayıp kanser hücrelerinin çoğalmasını sağlar.

Aslında sigaranın kanser yapan bir yanı yoktur. Tütünün içinde bulunan ziftten katrandan kanser olunmaz.Kanser oluşumunun asıl nedeni kandaki oksijenin yerini karbondioksit’in almasından kaynaklanmaktadır.

Sizlere önerebileceğim ilk kural kandaki oksijen miktarını artırmak bu da kanser hücrelerin sevmediği bir atmosfer oluşturmaktır kanser hücreleri oksijen dolu ortamda enerji üretemez enerji üretemediğinden dolayı çoğalma yapamaz buda kanser hücrelerin yok olmasına yol açar.

İkinci bir kural daha kanser hücreleri asitli ortamı severler, normal hücreler ise tam tersi bazik ortamda yaşarlar.Kanser hücreleri bazik ortamda enerji üretemediğinden dolayı barınamazlar ,bu da demek oluyor ki eğer vücudu bazik bir ortamda tutarsanız hiç bir kanser hücresi çoğalıp yayılamaz ve hepsi ölür. Asitli gıdalardan uzak durun, bol su içerek vücudunuzu asitli ortamdan kurtarmış olursunuz.

 

Üçüncü ve son olarak bir kuralımız daha sıcak ortam. Kanser hücreleri sıcak ortamda bulunmazlar kanser hücreleri soğuk alanlarda yaşayabilirler.Normal hücrelerimiz 36.7 C yaşarlar kanser hücreleri ise 36.2 C . Bu sebeple termoterapi dediğimiz tedavi biçimi ile kanser olan hastamızın vücut sıcaklığını ısı yoluyla ya da vücudun sıcaklık değerlerini yükseltecek ilaçlarla ısıtırsak tüm kanser hücrelerinden kurtulmuş oluruz.

Tüm bunlara ilave olarak stresi hayatınızdan uzaklaştırın. Sağlıklı beslenin. İşlenmiş gıdalardan uzak durun. Zeytini, zeytinyağı bol bol tüketin. Spor sapın. Kan akışı olsun hareket bir hayli kan akışı olur hücrelere bol bol oksijen girer. En önemlisi de psikolojidir. Moralinizi yüksek tutun…Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Kanser İyileştirilmesi En Kolay Hastalıktır diyen bir doktor var... Detaylar Hikayemizde BİLDİKLERİNİZİ UNUTUN! 'KANSERİN TEDAVİSİ BASİTTİR" Prof Dr. İbrahim USLU' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.