Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Göz Çevresindeki Yağ Bezeleri İçin Kür Tarifi

Göz çevresinde bulunan genel itibari ile beyaz renkte ya da sarı renkteki ufak çıkıntılar yağ bezesi olarak bilinmektedir. Genel olarak ergenlik çağında olduğu gibi ilerleyen yaşlarda da meydana gelebilir. Bu ufak lekeleri erkenden yok etmek lazım çünkü ilerleyen zamanlarda sertleşip çok daha zor şekilde uzaklaştırılamaz hale gelebilmektedir. Saracoglu hocamızdan göz çevresindeki yağ bezelerini yok etmek için doğal kür tarifine yer vereceğiz.
Yağ bezeleri yanlış beslenme, stres, hareketsizlik, uykusuzluk gibi etkenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. En önemli faktör beslenme olarak karşımıza çıkar. Aşırı yağlı tuzlu ya da şekerli beslenme bu yağ bezelerini ciddi oranda arttırmaktadır. Bu yüzden beslenmemize dikkat etmeliyiz.

 

 

Yağ Bezeleri İçin Kür Tarifi

1 çay kaşığı çay ağacı yağı
1 çay kaşığı aloe vera
Yarım yumurta sarısı
5 damla limon
Bütün malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Yağ bezenin olduğu kısmı temizledikten sonra bu karışımı uygulayın ve 15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın. Kürü sabah ve akşam dahil olmak üzere uygulayabilirsiniz. Yağ bezelerini yok etmeye ve azaltmaya yardım edecektir. Aynı zamanda ciltte sivilceyi engeller ve cilt tonunu homojen olarak kalmasına bu karışım destek olur.

Son olarak aşırı sertleşmiş yağ bezeleri için kür yetersiz olabilir. Bu durumda doktora danışıp hareket etmeniz daha yerinde ve etkili olacaktır. Bu kür taze ve hafif bir yağ bezeleri için daha etkili olacaktır.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde ÖNCE SONRA GÖZ ÇEVRESİNDEKİ YAĞ BEZELERİ NASIL GİDERİLİR?' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.