Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

Saracoglu Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili okurlarımız. Diğer ülkelerde daha erken başlayıp ülkemize Mart ayından bu yana etkisi altına alan korona virüs hala daha etkisini göstermeye devam etmektedir. Gözle görülür bir virüs olmadığından ve nefes alıp vermeyle yakın temasla hızla yayılabilen bir hastalık olduğu için artarak hızla devam etmektedir. Virüsün azalmasına ilişkin bir takım önlemler alınsa da yaz ayının gelmesi ile beraber virüs daha hızlı artarak yayılmaya devam etmiştir.

 

 

 

Korona virüsten korunmak için alınan önemlerden birisi de karantina süreciydi. Karantina döneminde evden çıkmak yasaklandığı için devamlı mutfakta yeni tarifler denedik ve tükettik. Bunlar bizlere yağ ve kilogram olarak geri döndü. Aldığımız kilogramları verebilmemiz basit ve hızlı sonuç alabileceğimiz salatalık diyetini denemenizi öneriyoruz. Salata diyetinin detaylarına bakalım.

Salata Diyeti Nasıl Yapılır?

– 1 avuç ıspanak
– 1 adet orta boy salatalık
– 1 adet elma
– 20 gr badem/ceviz
– Zencefil
Temizce yıkadığınız fakat kabukları soymadan elma salatalık ve ıspanağı blenderdan geçirin. Üzerine zencefili ekleyin ve tekrardan blenderdan geçirin. İyice ezilip içilecek kıvama geldiğinde bardağın içerisinde ister ufalanmış ister bütün şekilde bardağın içine atıp tüketebilirsiniz.

Günde bir bardak taze olarak bu karışımı tüketebilirsiniz. Daha hızlı ve etkili sonuç alabilmek için sabahları az yağlı yoğurt ve salatalık , ara öğünlerde dilediğiniz kadar salatalık tüketebilirsiniz. Öğlen bir dilim ekmek ve salatalık salatası, akşam ise yalnızca salatalık salatası tüketin. Akşam yemeği için arzu ettiğiniz herhangi bir meyveden 300 gr tüketebilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim..

Bir şunu diyen bir yazı 'SALATALIK DİYETİ İLE AÇ KALMADAN 7 GÜNDE 7 KİLO VERİN Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.