Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kadınsal Hastalıklar İçin Güçlü Doğal Antibiyotik Hazırlanışı

07.07.2021
2.242
Kadınsal Hastalıklar İçin Güçlü Doğal Antibiyotik Hazırlanışı

Merhaba sevgili okurlarımız. Ağrı vücudumuzda ara sıra çeşitli sebeplerden kaynaklanarak baş gösterir. İster baş ağrısı ister ileri derecede bir hastalık olsun başvurduğumuz ilk yöntem ağrı kesici ya da antibiyotik almaktır. Yazımızda ise doğal antibiyotik tarifine yer vereceğiz.

 

 

 

Antibiyotik kullanımı ülkemizde çok fazla arttığından doğru kullanımı için kamu spotları düzenlenmektedir. Sebebi ise; en ufak bir ağrı şikayetinde dahi antibiyotik alındığından vücudun antibiyotiğe karşı direncinin kırılmasıdır. Antibiyotik kullanırken çoğunlukla bilinçli bir biçimde kullanılmıyor. Ağrı çekme direncimizi antibiyotik kullanarak düşürmekteyiz.

Antibiyotik kullanırken yan etkileri ve direncimizi kırdığımızın farkına varamıyoruz. Ancak dikkatli ve kontrollü kullanılmadığı zaman hayati derecede risk taşıyabilmektedir. Hasta olduğumuzda antibiyotik kullanmamıza rağmen iyileşme sürecimiz uzamasının nedeni de bütünüyle daha önceleri bilinçsizce kullanmış olduğumuz vücudumuzun direnç kazandığı antibiyotiklerdir.

Antibiyotik çağımızda sık sık kullanıldığı için ve çeşitli ya etkilere sebep olmasından dolayı , antibiyotik kullanımı kontrol altına alabilmek ve kullanımını azaltabilmek adına doktor reçetesi olarak verilmektedir.

Antibiyotik kullanımı yan etkileri; baş dönmesi, baş ağrısı, kusma,karın ağrısı, iştahsızlık, mide bulantısı ve allerjik durumlardır. Bazı antibiyotik içinde penisilin ve sefalosporin alerjisi bulunan kişiler bulunmaktadır buda farkında olmadan kullanımı neticesinde büyük problemlere yol açar. Evinizde doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz Saracoglu antibiyotik için gerekli malzemeler:

Saracoglu’ndan Kadınsal Hastalıklar İçin Güçlü Antibiyotik Hazırlanışı:

Malzemeler:

300 gr maydanoz sapı
300 gr limon kabuğu
300 gr bal
1 su bardağı zeytinyağı
Hazırlanışı:

Maydanoz kökünü küçük parçalara ayırın. Daha sonra tüm malzemeleri blenderin içerisine koyun ve macun kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Bulamaç kıvamına gelen karışımı değişik bir kaba alıp buzdolabına koyun. Sabahları uyandığınızda 1 yemek kaşığı tüketin.

Bu karışım vajinal akıntılara, idrar yolu enfeksiyonlarına, bel ve sırt ağrılarına, böbrek taşı düşürmeye, mikrop ve virüslerden vücudunuzun arınmasını sağlar. Ayrıca herhangi bir zararlı etkisi yoktur.

Karışımı hazırlamadan önce maydanoz kökünü ve limonu sirkeli suda iyice temizlenmesine özen gösterin.Bir şunu diyen bir yazı 'Kadınlarda Miyonları Eriten Mucize Kür Detaylar Hikayemizde Normal yumurtalık Yumurtalık kisti' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.