Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sivrisinekleri Evden En Etkili Uzak Tutma Yöntemleri

06.07.2021
3.512
Sivrisinekleri Evden En Etkili Uzak Tutma Yöntemleri

Sivrisinek Tuzağı Yapın, Evinizden Sivrisinekleri Kovma Yöntemi
Özellikle yaz aylarının kabusu haline gelen sivrisinekler yaşam kalitemizi bir hayli düşürmektedir. Uykuda, seyahat ederken ya da evinizde dinlenmek istediğinizde küçük bir sivrisinek tüm planlarınızı bozabilir. Çok hızlı bir biçimde de üremeleri sebebiyle bir an evvel yok etmenin yöntemlerini öğrenerek uygulamalısınız. Sizler için çok etkili sivrisinek kovucu yöntemler hazırladık.

 

Sivrisinekleri yok etmek için marketlerde satılan pahalı kimyasal maddeleri de tercih edebilirsiniz. Fakat hem özellikle kapalı ortamlarda bu kimyasal maddelerin kullanılmasının zararlı olması hem de ekonomik olmaması nedeniyle tercih etmeyebilirsiniz. Bu nedenle sizin için evinizde doğal yöntemler ile hazırlayacağınız ve sivrisinekleri uzaklaştıracağınız yöntemlerden bahsedeceğiz.

Elma Sirkesi ile Sivrisinek Kovma
Hemen hemen her evde rahatlıkla olan bu madde sayesinde çok basit bir biçimde sivrisineklerden kurtulabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gerekli olan yarım su bardağı elma sirkesini ısıttıktan sonra içine bir kaç damla deterjan damlatın ve karıştırın. Karışımı bir su bardağının içine koyun ve ağzını streç le kapatın. Strecin üzerine delikler açın ve sineklerin çok olduğu bir yere bu bardağı bırakın. Elma sirkesinin kokusuna tahammül edemeyeceklerdir.

 

Sivrisinek Kovucu Kırmızı Şarap
Şarap sivrisineklerin sevdiği bir içecektir. Yarım su bardağı şarap ile 1 buçuk su bardağı suyu karıştırın. Bir kabın içine koyun ve üzerini streç ile kapatıp delikler açın. Sineklerin çok olduğu bir bölgeye koyun. Şarap seven sineklerin halini görünce şaşıracaksınız.

Limon yağı ile Sivrisinek Tuzağı
Limon kokusu da tıpkı sirke gibi sineklerin sevmediği kokulardan bir tanesidir. Bir sprey şişesinin içine 2 su bardağı sıcak suyu koyun. Ardından içine 10-15 damla limon suyu ilave edin. Sineklerin çok olduğu yerlere sıkın ve bekleyin.

Şeker, süt ve kara biber Kullanarak Sivrisinekleri Evden Kovma
Eğer evinizde son kullanma tarifi geçmiş bozulmuş süt ve süt ürünleri var ise bunları da sinekleri yok etmek amacı ile kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekli olan 2 su bardağı sütü ısıtın içine 8 yemek kaşığı şeker ve 4 yemek kaşığı karabiber ilave edin.

Bu karışımın kokusu sinekleri cezbetmektedir. Onları bu biçimde tuzağa düşürebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bir bardağa koyun ve üzerini streçle kapatıp delikler açın.

Artık meyve ve sebzeler ile Sivrisinek Kovan Yöntem
Sinekler sebze ve meyvelere çok gelirler. Bu sebeple artık meyve ve sebzelerinizi sinekleri tuzağa düşürmek için kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekli olan bir bardağın içine bir miktar sebze veye meyve parçası koymak. Ardından üzerine yukarda yazdığımız sıvı karışımlarından bir tanesini dökün. Sivri sineklerin bu tuzağınıza da hemen düştüklerini göreceksiniz.

Bir şunu diyen bir yazı 'EVİNSN Sivrisinek Tuzağı Basitçe Yapın... Evinizden Sivrisinekleri Kovma Yöntemi!.. "Sizin için evinizde doğal yöntemlerle hazırlayacağınız ve sivrisinekleri uzaklaştıracağınız yöntemlerden bahsedeceğiz." Kimyasallar çocuklarımız için çok zararlıdır..!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.