Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Vertigo İçin Kür Tarifi

05.07.2021
2.208
Saracoglu Vertigo İçin Kür Tarifi

Vertigo; son dönemde adını sıkça duyduğumuz baş dönmesi, denge kaybı, duymada bazı sorunlar, denge kaybı gibi etkilere neden olan bir hastalıktır. İç kulak kısmında oluşan hastalıktır. İç kulaktaki denge kemiğinin hastalanması, olumsuz etkileri sonucu bu hastalık meydana gelebilmektedir.

 

 

 

Kulak kristallerinin oynaması sonucu da oluşabilir. Öyle bir baş dönmesi oluşur ki bir yere tutunmadan hareket edemez duruma getirmektedir. Baş dönmesi şiddetli şekilde olup baş ağrısına dönüşebilir. Kısacası bu hastalığın acil olarak tedavi edilmesi şarttır.

Sebebi eksiksiz olarak bilinmemekle beraber virüsler, ani kafa darbeleri, travmalar, kan şekeri problemleri gibi pek çok farklı sebepten olduğu düşünülmektedir.

Yazımızda kan basıncının dengelenmesi için kür tarifi vereceğiz. Çünkü kan basıncı dengesizliği de iç kulakta bazı hasarlara sebep olabilir ve bu da vertigoya sebebiyet verebilir. Bu yüzden ;

Ani kafa darbelerine dikkat edilmeli
Kulak temizliğine dikkat edilmesi, kulak hastalıkları var ise tedavisi hızlı bir şekilde yapılmalı
Sigaradan uzak durulmalıdır.
Saracoglu Vertigo İçin Kür Tarifi
Malzemeler:

1 litre su
2 su bardağı portakal tohumu
15- 20 dal taze kekik

Malzemeleri cezveye koyup 15 dakika kadar kaynatacaksınız. Ilık hale geldikten sonra sabah ve akşam dahil olmak üzere 1 bardak içebilirsiniz. Tabi ki suyu süzgeçten geçirin tohumları ve kekiği yutmanıza gerek yok suyunu içebilirsiniz.

bir hafta kadar küre devam edebilirsiniz. Kısa sürede etkisini gösterecektir.

Bununla beraber demir ve b12 vitaminine dikkat edin. Balık ve et bolca tüketin. Kahvaltılarda peyniri eksik etmeyin. Başınızı ani hareketlerden, takladan, çevirmelere karşı dikkat edin. Ani kafa hareketleri olumsuz etkilere sebep olabilir.

Son olarak sorun olduğu taktirde muhakkak doktora danışın. Kürü uygulamadan önce doktorunuza danışıp testlerin yapılmasından sonra uygulamanızı tavsiye ediyoruz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'VERTIGO HASTALIĞI DOĞAL KÜRLER İLE GEÇEBİLİR! Detaylar Hikayemizde Eğer Bir Bardak Çayını İçerseniz... VERTIGO HASTALIĞINDAN Yaşam KURTULABİLİRSİNİZ... Baş dönmesi, denge kaybı, kulak çınlaması ile bilinen vertigo hastalığından kurtulmak... Lütfen Sevdiklerinizle Bu Bilgileri Payşaınız...!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.