Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

30 Yaşından Sonra Tüketmemeniz ve Azaltmanız Gereken Gıdalar

05.07.2021
1.131
30 Yaşından Sonra Tüketmemeniz ve Azaltmanız Gereken Gıdalar

Yaşlandıkça bazı şeylerin gelmeyeceği maalesef bir gerçek.İnsanın yaşı arttıkça bazı gıdalara karşı hassasiyeti azalmaktadır. Özellikle hareket azlığı ve organların yaşlanmasından dolayı genç yaşlara göre tükettiğimiz gıdalara çok dikkat etmeliyiz.30 yaşında uzak durmanız gerekli olan ve tüketimini azaltmanız gerekli olan gıdaları sizler için listeledik.

 

 

1:Protein ve Enerji Barları

Genç yaşlarda bolca tükettiğiniz enerji barları artık 30 yaşından sonra tüketmeniz sağlık açısından uygun olmayacaktır.Bu barlarda bulunan gliserin, sorbitol, peynir altı suyu proteini, fruktoz ve dekstroz gibi maddeler bağırsak problemleri sebep olabilmektedir. Bunlardan ziyade meyve ve sebze bolca tüketmelisiniz.

 

 

2: Beyaz Ekmek

Beyaz ekmekte yüksek karbonhidrat ve glikoz oranından dolayı bu yaşlarda tüketmek doğru olmayacaktır.Özellikle kallojenlere vermiş olduğu hasardan dolayı cildinizde kırışıkların artmasına sebep olacaktır.Ayrıca hareket azlığından dolayı kilogram problemleri ve şeker hastalığına sebebiyet verebilmektedir.Tahıllı ve kepekli ekmek tüketmenizi öneri ederiz.

 

 

3: Bisküviler

Özellikle kakaolu,kremalı bisküviler yüksek karbonhidrat,şeker ve yağ içeriğinde dolayı 30 lu yaşlardan sonra tüketilmesini öneri etmiyoruz.

4: Mikrodalga Fırınında Patlamış Mısır

Mikrodalgada pişen patlamış mısırlar varolan yağlar nedeniyle kalp problemleri ve damat tıkanıklıklarına sebep olabilmektedir.

5: Margarin

Hidrojenizasyona maruz kalan margarinler yüksek oranda trans yağ içermektedir. Kalp ve damar problemlerina sebebiyet verebilir. Aynı zamanda margarindeki trans yağlar cildinizin yaşlanma sürecini hızlandırır ve mor ötesi ışınlara karşı direncini düşürmektedir.Margarin hakkında kapsamlı bilgiler için https://gidabilinci.Com/margarin-ne-kadar-zararli

 

6: İşlenmiş Etler
Salam,sosis gibi işlenmiş etlerde bulunan nitrit ve nitrat maddeleri derinizin genç kalmasına yardımcı olan proteinler olan kollajen ve elastin üretimini bozmaktadır.Buda sizi daha erken yaşlandıracaktır. Nitrit içermeyen et ürünlerini tüketmenizi öneriyoruz.

7: Kahve Çay Vs.
AŞırı kafein içerikli kahve ve çay içimini olabildiğince azaltmanızı öneriyoruz.

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı '30 Detaylar Hikayemizde bilge cafe 30 YAŞINI GEÇENLER ASLA BUNLARI YEMEYİN!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.