Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sadece 3 adımda günlük cilt bakım rutini!…

04.07.2021
1.279
Sadece 3 adımda günlük cilt bakım rutini!…

Parlak ve canlı bir cilt için yapmayacağımız yok değil mi? Cilt tipiniz ne olursa olsun, yaşam alışkanlıklarınız günlük cilt bakım rutinini size özel kılar. Artan bakım ürünleri ile çoğalan kafa karıştırıcı profesyonel önerileri gözünüzü korkutmasın. Hayat dolu, makyaj yapmışcasına canlı bir cilt için gerekli olan cilt bakım rutini tavsiyeleri ile karşınızdayız!

 

Günlük cilt bakım rutininden kasıt, banyonu yarım bıraktığın ürünlerle doldurmak olmamalı. Üst üste ürün kullanmanın sana bir yararı olmaz. Cilt bakım ürünlerinin yararı, düzenli kullanım ile ortaya çıkar. Uzmanlar, bir ürünün fark yaratabilmesi için en az altı hafta düzenli kullanım öneriyor. Cilt yüzeyinde meydana gelen pul pul dökülmeler, kızarıklık ve geçmek bilmeyen sivilceler sağlık sorununun bir işareti olabilir. Cilt sağlığınızı tekrar kazanmanıza yardım edecek dermatolog onaylı kozmetik ürünler, sizi kalıcı cilt hasarlarından koruyacaktır.

UZAK DOĞUDAN GELEN KUSURSUZ GÜZELLİK
Günümüzde güzellik endüstrisinin merkezinde artık Kore var. Yüzyıllar öncesine dayanan kadim güzellik sırları kremler, losyonlar ve serumlar halinde kullanımımıza sunuluyor. Mermer gibi parlak ve canlı ciltleriyle Koreli bayanlar, güne günlük cilt rutini ile başlıyor. Bu rutini, cilt güzelliğine yaptığınız yatırımın ilk adımı olarak düşünebilirsiniz. Başlangıç olarak, sabahları ve akşam uyumadan önce uygulayacağınız kolay bir günlük cilt bakımı rutini için üç temel adım var:

1-TEMİZLİK

 

Yüzünüzü yıkıyor musunuz? İhtiyaç duyduğunuz nemin büyük bir bölümü suda gizlidir. Sabah kalktığınızda ilk işiniz yüzünü yıkamak olmalı. Yalnızca suyla temizlemek size yetmiyorsa, köpük formundaki yüz yıkama ürünlerini tercih edebilirsiniz.

2-TONİK

Cildinizi canlandırmak ve gözeneklerini sıkıştırmak için, cildin pH seviyesine uyumlu bir tonik kullanmanız gerekir. Termal kaynak suyu içeren tonikler, nemlendiricinin emilimini arttıracaktır.

3-NEMLENDİRME

En yağlı cildin bile temel ihtiyacı aynıdır: Nemlendirme. Nemini yitirmiş bir cilt, parlak dokusunu ve sıkılığını yitirmeye mahkumdur. Gözenekleri tıkamayan bir nemlendirici, günlük cilt bakım rutini için vazgeçilmezdir. Jel ve krem formunda piyasadaki ürünlerden güneş koruması içerenleri seçerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

GÜNLÜK CİLT BAKIM RUTİNİ İÇİN UZAK DURULMASI GEREKENLER
Gördüğün gibi, günlük cilt bakım rutini oluşturmak o kadar da zor değil. Bu basit ama etkisi kanıtlanmış adımların size yetmeyeceğini düşünerek ev yapımı reçetelere başvurmak talep edebilirsiniz. Tercihinizi bu yönde kullanacaksanız tahriş edici etkileri sebebiyle limon suyu ve karbonat içerenlerden uzak durmalısınız. Ayrıca bir cildiye profesyonelından onay almadan hiçbir maddeyi teninize sürmemeye özen göstermelisiniz. Aksi halde beklenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.Bir şunu diyen bir yazı 'organik doktorum @organikdoktorum İşte harika bir cilt için günlük bakım rutini! Sadece 3 adımda... Koreli kadınlar güzelliklerini buna borçlu! Cildin mermer gibi parlak olması için yapacağız tek şey...' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.