Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kaş ve Kirpik Bakımı için Tek 1 Kaşık Yeterli

04.07.2021
1.628
Kaş ve Kirpik Bakımı için Tek 1 Kaşık Yeterli

Günlük güzellik rutininize bu adımları ekleyin ve kısa sürede gür kaş ve kirpiklere kavuşun.
Evinizden bile çıkmadan doğal kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Gür ve daha sağlıklı kaş ve kirpiklere sahip olmanız için gerekli olan tüm malzemeler ilaç dolabınızda veya buzdolabınızın içinde bulunur.

 

Yapmanız gerekli olan tek şey bu adımları takip etmek ve hazırlayacağınız serumu 3 gün boyunca kullanmak!

Adım 1
Saçlarınıza yaparken kirpiklerinize de düzenli bir bakım uygulayın. Bir kirpik fırçası ya da tarak kullanarak kirpiklerinizi günde iki kez fırçalayın. Kirpik fırçanız yoksa temiz bir maskara fırçası da kullanabilirsiniz. Fırçaya birkaç damla E vitamini yağı ekleyin ya da direk olarak kirpiklerinizin üzerine uygulayın. E vitamini yağı, kirpik dökülmesini önlemeye yardımcı olurken, günlük bakım yapmak kirpiklerinizi daha yumuşak ve kalın görünmesini sağlar.

Adım 2
Kirpiklerinize zeytinyağı uygulayın. Zeytinyağı yaygın olarak saçları güçlendirmek ve saç uzamasını teşvik etmek için kullanılır. Bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı dökün ve kirpiklerinizin üzerine sürün. Beş dakika bekletip ılık suyla durulayın. Bunu dört hafta boyunca ya da istenilen sonuç elde edilene kadar yapın.

Adım 3
Vazelin saçların ve kirpiklerin uzamasını sağlar. Gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelin uygulayın ve sabahları ılık suyla durulayın. Vazelin, E vitamini yoksa iyi bir seçenektir. Vazelini kirpik fırçanıza sürüp ve kirpiklerinizi fırçalayın.

 

Adım 4
B, D ve E gibi vitaminlerin kirpik büyümesini arttıran bir maddeye sahip olduklarından emin olun. Bu vitaminler, kirpiklere uygulanmakta olan maskaranın ya da kirpik kıvırıcının vermiş olduğu zararı korumak için kullanılır. Bu vitaminler ayrıca saç uzamasını da teşvik eder.

Adım 5
Göz makyajının tamamını göz bölgesinden, özellikle kirpiklerinizden çıkarmaya özen gösterin. Herhangi iyi bir göz makyaj çıkarıcı bu işi görecektir. Gözünüzü, kirpiklerinizi ve göz çevresindeki hassas cildi korumak için göz makyajınızı çıkarırken nazik davranmaya özen gösterin.

Adım 6
Kirpik kıvırıcı kullanmayı bütünüyle bırakın. Become Gorgeous web sitesine göre, kirpik kıvırıcılar kirpikleri zayıflatıyor ve kırılmaya neden oluyorlar.

İşte bu basit “kendin yap” serumuyla yalnızca birkaç gün içerisinde kalın kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.
✔️ Aloe vera jeli

✔️ Organik hint yağı

✔️ E vitamini kapsülü

✔️ Bir kapta 1 çay kaşığı aloe vera jelini, 2 çay kaşığı hint yağını ve 2 adet E vitamini kapsülünü karıştırın.

✔️ Kulak çubuğu yardımı ile bu yağı 3 gece boyunca her gece kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayın.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Tek 1 Kaşığı Kaş ve Kirpiklere Yetiyor..! Kaş ve Kirpiklerin 1 Kaşık İhtiyacı Günlük Güzellik Rutininize Mutlaka Bu Adımları Ekleyin..! Sonuç mükemmel!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.