Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bel Fıtığına Mucize Taşköprü Sarımsağı

04.07.2021
5.998
Bel Fıtığına Mucize Taşköprü Sarımsağı

ZEYTİNYAĞI ile BİRLEŞEN TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI BEL FITIĞINA ÇARE OLUYOR..!

 

Organik Doktorum – Sarımsak asırlardır gerek baharat olarak gerekse tıbbi açıdan ilaç sanayisinde kullanılmış, dünyanın her yerinde sevilerek kullanılacak olan şifa dolu bir besindir. Sarımsak antiseptik özelliği sayesinde kansere karşı, bel fıtığı tedavisinde, saç ve cilt bakımında, zehirlenmelere karşı, zayıflama amacı ile ve daha bir çok hastalığın tedavisinde kullanımı yaygındır. Zeytinyağı da aynı şekilde hiç bir zararı olmayan (aşırı tüketimi hariç), tam tersine dünyanın her yerinde tekrar tekrar kez yararları kanıtlanmış, bilinen ve bilinmeyen pek çok hastalığa şifa olan besindir.

Kendine Has Özellikleri Olan Taş Köprü Sarımsağı Hakkında Bilgi
Taşköprü sarımsağı yalnızca Kastamonu ili Taşköprü ilçesinde yetişen, adını da bu ilçeden almış çok meşhur, yararlı ve kendisine has fonksiyonları olan sarımsak çeşididir. Taş köprü sarımsağının fiyatı piyasada kilogramsu 30 liradan başlayarak 50 TL’ye kadar satışı yapılmaktadır.

Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesi ülkemizde sarımsak yetiştiriciliğinin en yoğun yapıldığı yerdir. Taş köprü sarımsağının raf ömrü uzun, ayrıca kokusu ve tadı da çok keskindir. Taşköprü sarımsağı yurdun başka yerlerinde yetiştirilmeye çalışılmış fakat Taşköprü ilçesinin toprağında yetişen sarımsağın lezzetini, tadını yani fonksiyonlarıni alamamıştır. Taşköprü sarımsağının büyük bir bölümü ilaç fabrikalarında antibiyotik ilaç imalatı için kullanılıyor. Soğuk hava depolarına ihtiyaç duyulmadan 1 yıl kadar raf ömrü vardır.

 

Bel fıtığı hastalığına çare olarak şifa dolu bir kür paylaşıyoruz. TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI ve ZEYTİNYAĞI KÜRÜ
Yetişkin insanların %80’ni hayatlarının belirli bir döneminde bel fıtığı hastalığı ile karşılaşırlar. Bel fıtığı her yaşta rastlanabileceği gibi genelde 30 ila 60 yaş arasında ağırlıklı olarak karşımıza çıkar. Hareketsizlik, sigara içmek, meslek hastalıkları, kontrolsüz ani hareketler ve aşırı kilogram gibi çeşitli nedenlere bağlı şekilde bel fıtığına yakalanmak mümkün.

Doğal yöntemler ile bel fıtığından kurtulmaya çalışıyorsanız taşköprü sarımsağı bel fıtığı için kusursuz bir kaynaktır. Bel fıtığı tedavisinde saf doğal zeytinyağı karıştırılarak kullanılması öneri edilir.

Bunun için gerekenler yalnızca;

* 250 gram taşköprü sarımsağı

* 2 yemek kaşığı kadar hakiki zeytinyağı

Yapılışı: Sarımsakların kabuklarını soyarak buharda 15-20 dakika kadar bekletin. Sarımsaklar buharda bekleyince yumuşayacaktır. Yumuşayınca sarımsakları iyice ezin ve zeytinyağı ile karıştırın. Tülbent içine hazırlanan bu karışımı yayın ve bel bölgesinin üzerine tülbenti sararak bağlayın. Üzerini naylon veya streç film ile sarın. Ortalama bir hafta kadar bu biçimde bekleteceksiniz. Karışımın dışarı kıyafetinize taşmaması ve kokusunun kimseyi rahatsız etmemesi için çok sağlam sarmanız gerekir. bir hafta geçtikten sonra tülbenti çıkarabilirsiniz. İnşallah bu yöntem size şifa olacaktır. Zeytinyağı ve taşköprü sarımsağının mucizesine inanın. Yorumlarınızı yazmayı unutmayın…Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'BEL FITIĞINA KARŞI MUCİZE ÇÖZÜM Vertebra Herniated disc Pinched nerve Lumbar spine organik BEL FITIĞI VE SIRT AĞRISI ÇEKENLER..! MUTLAKA BUNU DENESİN... ***Bel Bel Fıtığına Doğal Çare...' görseli olabilir

Yorumlar
  1. NEVZAT TAŞYONAR dedi ki:

    SARDIĞIMIZ YERDE YARA AÇMAZ MI?