Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Saracoglu Kürü Tarifi

03.07.2021
2.515
Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Saracoglu Kürü Tarifi

Şeker hastalığı yani diyabet çağımızda sıkça karşımıza çıkan rahatsızlıkların başında yer almaktadır. Ne yazık ki günden güne de bu sorun daha da artmaktadır. Bunun en büyük nedeni olarak aşırı şeker tüketimi, karbonhidrat içerikli gıdaları tüketimi, spor yapmama gibi bazı ana sebepler rol almaktadır.

 

 

 

Şeker hastalığı belirli süre sonunda oluşan bir rahatsızlıktır. İlk olarak yediğimiz şekerden dolayı vücut insülin üretir. İnsülin ise bu şekeri dengelemede görev alır ve parçalamaya yardımcı olur. Ancak glukoz şurubu içeren gıdalarda bu şekerin kana geçmesi çok hızlı olur ve insülin salgılanması artar. Hızlı salgılanma sonucu hızlı bir parçalanma olur. İşte bu durumdan dolayı bu denge bozulur. Sonucunda ise vücut insülin üretemez duruma gelir ve yeterince üretemez. Biz de insülini dışarıdan almak mecburiyetinde kalırız.

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?
Aşırı ve sık idrara çıkma
Aşırı ağız kuruluğu
Gözlerde bulanıklık
Yorgunluk ve halsizlik
Hafif açlık anında titreme
Ani kilogram kaybı ya da kilogram alımı
gibi sebepler şeker hastalığının başlangıç belirtileridir. Tam ve doğru netice için muhakkak doktora danışılığ gerekli kan testlerinin yapılması gerekiyor.

Saracoglu Şeker Hastalığı ve Ani Şeker Düşmesi İçin Kür Tarifi
1 kaşık kuru karanfil
3 adet çubuk tarçın
1 litre su
Malzemeleri cam şişe içerisine atıp suyu koyun ve çalkalayın. Ortalama 4-5 gün kaldıktan sonra sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce 1 bardak içmenizi öneriyoruz. 1 ay bu kürü uyguladıktan sonra 15 gün ara verin ve tekrar uygulayın. Tarçın ve karanfilde yer alan besin maddeleri kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur ve insülinin salgılanmasını teşvik eder. Bunu yalnızca şeker hastaları değil bu riski taşıyanların ya da bütünüyle daha sağlıklı insanların içmesi önerilir.

Bunlara ilave olarak ekmek, şeker, pirinç, makarna gibi gıdalardan uzak durun. Günlük mümkün olduğunda yürüyüş yapın. Bu kür ile şeker hastalığını fazla ilerlemeden durdurmanızı yardım edecektir. Her ihtimale karşı kan testi yaptırıp doktora danıştıktan sonra kürü uygulamanızı tavsiye ediyoruz.Bir şunu diyen bir yazı 'VÜCUDUNUZ UYARIYOR BU 7 BELİRTİLERDEN 4'Ü SİZDE DE VARSA KAN ŞEKERİNİZ YÜKSEK in Detaylar Hikayemizde HO HO OH OH OH' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.