Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Zayıflatan Maydanoz Çayı Tarifi

03.07.2021
1.714
Saracoglu Zayıflatan Maydanoz Çayı Tarifi

Salataların vazgeçilmezi maydanoz yararları açısından en daha sağlıklı sebzeler arasında yerini almaktadır. Yüksek C vitamini içeriği bağışıklığı güçlendirir hem de zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda da yağ yakıcı etkiye sahiptir. Normalde koşullarda maydanozu çiğ olarak tüketebileceğimiz gibi yazımızda maydanoz çayının yararlarına yer vereceğiz.

 

 

Maydanoz Çayının Yararları Nelerdir?
Yüksek C vitamini sayesinde bağışıklığı güçlendirir.
Yağ yakıcı etkiye sahiptir.
İçeriğindeki A vitamini ile göz sağlığını korur.
Kış hastalıklarına karşı korur.

 

Cildin yaşlanmasını engeller.
Yapısındaki kalsiyum ile kas ve kemik sağlığını korur.
Karaciğerden toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
Maydanoz Çayı Nasıl Hazırlanır?
Maydanoz çayını taze veya kurutulmuş maydanoz ile yapmak mümkündür. Bir cezve içinde su kaynatılır. İki tatlı kaşığı kıyılmış veya kurutulmuş maydanoz kaynamış suya eklenir. Ağzı kapatılarak 5 dakika demlenir. İçilmeye hazır hale gelmiş olur. Arzu edilirse limon ilave edilerek içilebilir. Günde en fazla iki bardak içilebilir. Fazlası yan etkilere sebep olabilir.

Maydanoz Çayının Sağlığa Yararları
İyi bir idrar sökücü olan maydanoz, şişkinliği alır ve karaciğeri temizler. Bunun yanında böbrekli temizleyen maydanoz çayı böbrek taşlarının düşürülmesine de yardımcı olur. Yüksek oranda C vitamini içerdiği için vücudu hastalıklara karşı korur ve zindelik verir. Vücudun su tutmasını engeller ve ödemin atılmasında bir hayli etkilidir. Regl dönemi ağrılarına iyi gelir. Vitamin ve demir eksikliğine iyi gelir. Romatizma ağrılarını hafifletir. Sindirimi kolaylaştırdığı için kilogram vermeye yardımcı olur. Diyabet ve başta kolon kanseri dahil olmak üzere pek çok kansere karşı koruma sağlar. Sinüslerin açılmasında etkili olan maydanoz öksürüğe de iyi gelir. Cilde sürüldüğünde ve içilmeye devam edildiğinde cildi temizler, sivilce oluşumunu engeller.

Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?
Özellikle kahvaltıdan 1 saat önce içeceğiniz 1 çay bardağı maydanoz ayı ile çok hızlı bir biçimde yağ yakabilirsiniz. Bu karışımı gece uyumadan önce de içebilirsiniz. Sabah kahvaltıdan önce içmek toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca günün erken saatlerinden itibaren metabolizmanın hızlanmasında etkili olacaktır. Bu yüzden zayıflamak isteyenlerin bu doğal ve daha sağlıklı kürü sık sık tüketmelerini öneriyoruz.Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde KAHVALTIDAN ÖNCE 1 BARDAK İLE YAĞ YAKMA HIZINIZI ARTTIRACAK' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.