Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Yumurta Rezervi Azlığı İçin Kür Tarifi

03.07.2021
661
Saracoglu Yumurta Rezervi Azlığı İçin Kür Tarifi

Günümüzde sıkça rastladığımız kısırlık sorunu gün geçtikçe artmaktadır. Bayanlarda en büyük belirti yumurta rezervi azlığıdır. Eğer yumurta sayısı belli orandan az ise hamile kalmak güçleşir. Tüp bebek tedavisinde dahi sonuç daha düşük olmaktadır. Bu yüzden yumurta rezervini normal seviyelere getirmeye gayret etmemiz gerek. Yumurta rezervini nasıl yükseltiriz konusuna değineceğiz.

 

 

Yumurta Rezervi Neden Azalır?

Sigara ve alkol kullanımı
Aşırı stres
İlerleyen yaş
Aşırı kilogram
Aşırı yağlı ve şekerli beslenme
Radyasyondan etkilenme gibi nedenlerden dolayı yumurta rezervi azalmaktadır.

Yumurta rezervlerinin azalmaması için daha sağlıklı yaşam ve daha sağlıklı beslenme şart. Unutmayın ki yaş ilerledikçe bu rezervler azalır. Bu yüzden çocuk düşünen kişilerin ortalama 35 yaş öncesinden karar vermesi iyi olacaktır.

Saracoglu Yumurta Rezervini Arttıran Kür Tarifi

2 adet soğan
1 tutam maydanoz
Kabuğu soyulmuş 2 adet soğanı dilimleyin ve 1 litre suyun içerisine atın. Sonrasında maydanozları da suyun içerisine atın. 15 dakika kadar kaynatın. Sonrasında suyunu süzerek 1 bardak olarak sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce 1 bardak içmenizi öneriyoruz.

Soğanın antimikrobiyal etkisi ve maydanozun antioksidan etkisi ile yumurtalıklarda yer alan zararlı mikroorganizmalar engellenecektir. Burada yeni hücrelerin üretimi hızlanacaktır. Bu sayede hamilelik ihtimalini yükseltmiş olacaksınız.

Yumurta rezervlerini kontrol etmek için hastanelerde testler yer almaktadır. Bu testleri yaptıktan sonra kür konusunda karar vermenizi öneriyoruz.Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde KISIRLIK SORUNU YUMURTA REZERVİ DÜŞÜKLÜĞÜ İÇİN TAVSİYE VE DOĞAL KÜR @canankarataybeslenmesi' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.