Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Temmuz maaş zammı ne kadar, kaç para olacak?

Temmuz maaş zammı ne kadar, kaç para olacak?

Emekli Temmuz zammı en az 441 lira! SSK ve BAĞKUR emekli Temmuz maaş zammı ne kadar, kaç para olacak?

Emekliye Temmuz ayında yapılacak maaş zammı için geri sayım başladı. Türkiye’de her yıl emekliler, Ocak ve Temmuz ayında maaşlarına zam alıyor. Yapılacak zam tutarlarında ise en mühim faktör enflasyon rakamları oluyor. Şu ana kadar 5 aylık enflasyon verisi açıklandı. Açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda emekli maaşlarına yapılacak zam miktarı % 6.39 olarak belirlendi. Son olarak Temmuz ayı enflasyon zammının açıklanmasının sonrası emekli maaşlarına yapılacak zam miktarı belli olacak. Buna göre, emekli maaşlarına ne kadar, kaç para zam yapılacak?

 

İşte SSK ve BAĞKUR emekli maaş zammı ile ilgili ayrıntılar; Emekli maaşlarına ne kadar, kaç para zam yapılacak sorusu milyonlarca yurtdaşın gündeminde yer almakta. Bilindiği üzere, her sene emeklilere Ocak ve Temmuz ayında zam yapılıyor. Yapılacak zam miktarında ise belirleyici faktör enflasyon rakamları oluyor. Şu ana kadar 5 aylık enflasyon verisi açıklanırken, yapılacak zam tutarı ise % 6.39 olarak belirlendi. Son ayın enflasyon verisinin açıklanmasının sonrası yapılacak zam miktarı iyice netleşecek.

 

GÖZLER EMEKLİ MAAŞLARINA ÇEVRİLDİ

 

Emekli maaş zamları nerdeyse netleşiyor. Şu ana kadar 5 aylık veri açıklandı. Açıklanan rakamlar doğrultusunda maaşlara 441 tl’ye kadar artış bekleniyor. Gerçekleşen enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 441,44 tl’ye varan artış yaşanacak. En yüksek aylık net 6 000 908 lira 35 kuruştan 7 000 349 lira 79 kuruşa çıkacak. Piyasa Katılımcıları Anketi’nde yer alan enflasyon tahminine göre ise ilk 6 aylık TÜFE yani SSK ve Bağ-Kur’luların zam oranı % 7.67’yi bulabilecek. Bu durumda en yüksek maaş 529,87 lira artışla 7 000 438 lira 22 kuruşa çıkacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.