Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saçları Kurutmadan Islak Yatmanın Zararları Nelerdir?

02.07.2021
3.265
Saçları Kurutmadan Islak Yatmanın Zararları Nelerdir?

Acele etme, zaman kısıtlığı, uykusuzluk gibi nedenlerden dolayı gece duş satın aldıktan sonra saçları ıslak şekilde ya da tam kurutmanın uyumanın zararlarına sizler için değineceğiz. Umarım yazımızı okuduktan sonra aynı hatayı yapmamanızı diliyoruz.

 

 

1: Migreni Tetikler

Belli süre boyunca ıslak şekilde uyumak baş ağrısını sebebiyet verir. İlerleyen zamanlarda ise bu durum migren olarak kronik hale gelebilir.

2: Saçların Zarar Görmesi

Islak halde saçların esnekliği daha düşüktür. Bu nedenden ötürü saçta bükülmeler ya da kırılmaların etkisi daha fazla olur. Bu da saçlarınıza zarar verecektir.

3: Saç Derisi Sorunları

Egzama, sedef gibi etkenlerin saçın ıslak olarak yastığa koyulmasından kaynaklanır. Suyun olduğu ortamda parazitler daha hızlı gelişir. Yastığımız ne kadar temiz de olsa bir miktar bakteri bulunmaktadır. Bunlar da saç derisi sorunlarına yol açabilir.

4: Yağlanma

Islak olarak uyumak saçların yağlanmasına sebep olabilir. Derininin hava akışını keser ve bu dengeyi bozar.

5: Soğuk Hastalıkları

Islak saçla uyuma halinde suyun buharlaşması ile ısı kaybı olur. Bu da siz farkında olmadan nezle,grip gibi olumsuz etkilerle sizi hasta edebilir.

6: Kepek Sorunları

Islak saçla uyumak nem kaybına sebebiyet verir. Saçınızdaki nem suyla beraber buharlaşır ve bu da kepek sorununu yanı sıra getirebilir.

7: Saç Derisinde Sivilce

Saç derisinde kızarmalar, sivilce gibi olumsuz etkilere sebep olabilir.

Tavsiyeler:

Doğal olarak saçınızı kurutmadan asla yatağa girmeyin.
Kurutma esnasında az değil tam kurutma sağlayın. Saçlarınızın iç kısımlarının da kuruduğundan emin olun.

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde bilge cafe Biraz Aklı Olan Hiç Bir Kadın Islak Saçla Uyumaz Çünkü...' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.