Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İstenmeyen Haşere ve Hamam Böcekleri için Ev Yapımı Böcek İlacı

İstenmeyen Haşere ve Hamam Böcekleri için Ev Yapımı Böcek İlacı

Hamam böceklerinden uzun süreli kurtulmak için karbonat ve pudra şekeri karışımı uygulanabilir.

 

Maalesef karbonat ve pudra şekerinin karışımına hamam böcekleri bayılırlar.

Bu yüzden bir miktar karbonatla pudra şekerini karıştırın ve hamam böceklerini en çok gördüğünüz bölgelere döküp bekleyin.

Kısa bir süre sonra yaptığınız karışımı yiyen hamam böceklerinin karbonattan dolayı midesinin patladığını görebilirsiniz.

İnsana hiç bir zararı olmayan bu karışımı evinizi her köşesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Gümüş böceği hemen her evde vardır. Özellikle nemli banyolarda!

Sedir yağı ile hazırlayacağınız doğal bir ilaç gümüş böceğini evinizden kaçıracaktır. Bunun için sedir yağını suyla sulandırarak evinizde bulunan çatlak ve yarıklara püskürtün. Bu yağın çok hoş kokusu var. Tabii yalnızca bizim için. Böcekler sedir kokusunu sevmezler. Eskilerden belki hatırlarsınız insanlar evlerinde sedir ağacından yapılmış sandıklar bulundururlardı, çünkü bu bitkinin kokusu böcekleri uzak tutuyor. Düzenli uygulamanız sayesinde gümüş böceklerine onları evinizde artık istemediğinizi belli edebilirsiniz.

 

Lavanta yağı bu böceklerin sevmediği bir diğer bitkisel üründür. Eğer bu yağdan hazırladığınız doğal oda spreyini düzenli ilaçlanma kullanırsanız bu sevimsiz hayvanları uzak tutmuş olacaksınız..

Limonlu temizlik maddeleri: Evinizi limonlu temizlik maddeleriyle temizleyebilirsiniz. Yerler limon kokarsa böcekler kaçmaya başlayacaklar.

Kekik: Bu otu gümüşçün sevmiyor. Belki de evinizde bu bitkiyi yetiştirebilirsiniz. Böcek yalnızca evleri sarmaz bazen kitaplıkları d sarıyor. İşte böyle durumlar için kitapların arasına kurutulmuş bitkiler özellikle kekik koymak gerekir.Bir şunu diyen bir yazı 'Evinizde gizli gizli yaşıyor!! KESİN ÇÖZÜM.. DOGAL YÖNTEM. İstenmeyen Haşere ve Hamam Böcekleri için Ev Yapımı Böcek İlacı Ne kadar hijyenik olursa olsun her evde böcekler bulunur. İşte böceklerden doğal yollarla kurtulma rehberi... YAZ GELİYOR... BU DOĞAL YÖNTEMLER MUTLAKA LAZIM OLACAKTIR' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.