Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Akciğer Temizlen 10 Mucize Besin

Akciğer Temizlen 10 Mucize Besin

Akciğerle vücudun hayati önem teşkil eden önemli bir organıdır. Karaciğerle yalnızca havayı değil, hava kirliliğine neden olan sigara gibi zararlıların sebep olduğu kirliliği de ortadan kaldırır. Havayı kirleten bu tür zararlı şeyler astım, bronşit, pnömoni gibi solunumla ilgili rahatsızlıkların oluşmasına neden olmaktadır. Akciğerlerimiz son derece önemlidir bu sebeptendir ki bu organı çok daha sağlıklı tutmalıyız. Bolca düzenli egzersizler yapılmalı, yeterli, düzenli ve daha sağlıklı beslenmeli, akciğerlerimize zarar verecek tüm zararlı şeylerden uzak durmalıyız.

 

Artan hava kirliliği ve aşırı sigara tüketiminden dolayı solunum yolu hastalıklarının görülmesinde artış olmuştur. Akciğerleri temizlemek ve iyileştirmek için, çok daha iyi nefes alabilmek için tüketebileceğiniz besinler önereceğiz.

Akciğerlere İyi Gelen ve Daha Rahat Nefes Almayı Sağlayan 10 Besin

ELMA: Elmanın içeriğinde bulunan yüksek oranlardaki C,E vitaminleri ve beta-karoten ciğerlerin daha sağlıklı olmasına ve temizlenmesine yardımcı olur.

CEVİZ: Ceviz içeriğinde omega-3 yağ asitlerini içermektedir. Günde bir avuç ceviz tüketmek astım hastalığı olan ve solum sıkıntısı çeken bireyler için daha sağlıklıdır.

MEYVELER: Acai ve yaban mersini ciğerlerimiz için bir hayli faydalı iki besindir. C vitamini gibi antioksidanlar bakımından zengindirler.

 

BROKOLİ: Yüksek oranlarda C vitamini, folat, fitokimyasallar bakımından zengindir. İçeriğinde L-sülforafan içermektedir. Buda hücre solunumunu engelleyen anti-enflamatuar genleri açmak için yarar sağlar.

ACI BİBER: İçeriğinde bulundurduğu kapsaisin, salgıların uyarılmasını sağlar ve mukus salgılarının alt ve üst solunum yollarından korunmasını sağlar. Astım belirtilerini azaltmak için kırmızı biber çayını içmek yarar sağlayacaktır.

 

ZENCEFİL: Akciğerlerin kirleticilerden korunmasına yardımcı olur. Hava yollarında oluşan tıkanıklığın giderilmesine ve akciğer dolaşımının iyileştirilmesine yardımcı olur.

KETEN TOHUMU: Fareler üstünde uygulanmakta olan keten tohumu diyeti, akciğer dokularının radyasyona maruz kalmadan korunmasını sağlar.

SARIMSAK: Toksinlerden ve kanserojenleren korunmasını sağlar. Akciğerlerin düzenli ve dengeli çalışmasına yardımcı olur.

İlgilini çekebilir Saç Ve Cilt Dostu Doğal Sabunlar. Hangi Doğa Sabun Neye İyi Gelir ?

SU: Kuru akciğerler tahrişe ve iltihaplanmaya meyillidir. Bunu önlemek için günde en az 9-10 bardak su tüketilmesi yararlı olacaktır.

ZERDEÇAL: İçeriğinde barındırdığı kurkumin, solunum yolu iltihaplanmalarını giderir ve astım nedeniyle göğüs sıkışmasını hafifletir.

hergün düzenli ilaçlanma bu besinlerin diyetinize eklenmesi yarar sağlayacaktır.

Sağlıkla kalın..

Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde Sağlık Haberleri Daha iyi Nefes Almanızı Sağlayacak! AKCİĞERİ TEMİZLEYEN 10 BESİN!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.