Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pratik bilgiler sayesinde çamaşırlarınız pırıl pırıl olacak…

30.06.2021
1.041
Pratik bilgiler sayesinde çamaşırlarınız pırıl pırıl olacak…

Bu bilgiler evde çok işinize yarayabilecek. Küçük püf noktaları ve pratik bilgiler hayatımızı kolaylaştırmayı sağlayacak. Pratik bilgiler sayesinde çamaşırlarınızda bulunan lekelerden kolaylıkla kurtulabilecek ve çamaşırlarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacaksınız. Çamaşırlarınızı yıkarken bu bilgilerden yararlanırsanız çamaşır yıkamaya ayırdığınız zamanı kısaltabilir ve kolaylaştırabilirsiniz. Çamaşır yıkamanın püf noktaları nelerdir? Çamaşır makinesin alüminyum folyo atarsanız ne olur? İşte çamaşır yıkamanın enteresan püf noktaları…

ÇAMAŞIR MAKİNENİZİ TEMİZLEMEK İÇİN AĞIZ GARGARASI KULLANIN

 

 

Çamaşır makinalarının etkili çalışabilmesi için düzenli ilaçlanma dezenfekte edilmesi gerekir. Dezenfekte etmek için alabileceğiniz özel deterjanlardan çok daha hesaplı ve pratik bir yol ağız gargarası kullanmaktır.

Deterjanı koyduğunuz alana yarım bardak ağız gargarası koyup yıkamayı başlattığınızda çamaşır makinenizde biriken zararlı bakterileri ve mantarları öldürmüş olacaksınız.

 

ÇORAPLARINIZI YIKAMAK İÇİN ÖZEL YIKAMA FİLELERİ KULLANIN

 

Çoraplarımın teki yine mi kayboldu? Diye sormaktan sıkıldıysanız özel yıkama fileleri satın alın. Küçük parçaları ve çorapları bu filelerin içinde yıkamak kayıp elbise probleminizi ortadan kaldıracaktır.

 

ÇAMAŞIR MAKİNENİZE YIKAMA SIRASINDA ASPİRİN KOYARAK KIYAFETLERİNİZİ BEYAZLATIN

 

Aspirinin içerisindeki salisilik asit beyaz kıyafetlerinizde oluşan sararmaları yok eder. Çamaşır makinenize birkaç aspirin tableti koymak kıyafetlerinizin beyaz kalmasını sağlayacaktır.

 

ŞAPKALARINIZI BULAŞIK MAKİNESİNDE YIKAYIN

Şapkalarınızın şeklini kaybetmesini istemiyorsanız çamaşır makinesinde yıkamayın. Şapkalarınızı bulaşık makinasının üst rafına koyup yıkarsanız formlarını koruduklarını göreceksiniz.

 

KİRLİ ÇORAPLARINIZI SOĞUK SU İLE YIKAYIN

Kirli çoraplarınızı sıcak suyla yıkamak çoraplarınızı kirlerden bütünüyle arındırmayacaktır. Kirli çoraplar için en iyi çözüm onları soğuk suda yıkamaktır.

Bir şunu diyen bir yazı 'Bu bilgiler evde çok işinize yarayacak. Çamaşır makinenizin içine alüminyum Organik folyo atin Yaşam organik Koçu SONUCA İNANAMAYACAKSINIZ! Pratik bilgiler ile çamaşırlarınızdaki lekelerden kolaylıkla kurtulabilecek ve çamaşırlarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacaksınız.' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.