Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Tiroidi Bitiren Yeşil Ceviz Kürü Tarifi

Saracoglu Tiroidi Bitiren Yeşil Ceviz Kürü Tarifi

Merhaba sevgili okurlarım. Tiroid bezi hastalıkları doğuştan bir hastalık olabildiği gibi sonradan da ortaya çıkabilen bir rahatsızlık olabilmektedir. Bu rahatsızlık günlük yaşamda pek çok kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Olumsuz yönde etkilediği için de pek çok araştırma yapılmış ve çeşitli ilaçlar üretildiği gibi bitkisel organik çözümlerde araştırılmıştır. Bunlardan bir tanesi de yeşil ceviz kürüdür. Saracoglu hocamızdan tiroid için tiroide iyi gelen ceviz kürünü sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

Yeşil Ceviz Kürü:

Malzemeler:

40 adet yeşil ceviz
2 litre su
10 gram tarçın
10 gram karanfil
Yarım çay bardağı şeker
Hazırlanışı:

Cevizler tam olgunlaşmadan önce dış kısmında yeşil renkli kabukları vardır. Cevizler olgunlaşıp olduğu zaman içindeki dış kabuğu sert olan kısmı kalır. Tam olgunlaşmadan küçük halde olan cevizlerin dış kısmını soyun ve 2,5 litrelik suyun içine koyun, ceviz kabuklarının acısı çıkana kadar suyunu sık sık değiştirin. Acısı çıktığına emin olduktan sonra cevizleri şeker ile kaynatın, çatal batacak kadar yumuşadıktan sonra içerisine karanfil ve tarçını ekleyin, bu biçimde de 5 dakika kaynatın ve ocağın altını kapatın. Günde 2-3 adet cevizi ve 1 tatlı kaşığı kadar suyunu için. ^hafta boyunca hergün uygulayın ve 3 haftadan sonra birkaç gün ara verin.

Yeşil Ceviz Kürünün Yararları:

 

Soğuk algınlığına iyi gelir:

Vücudunuzdaki ve midenizdeki bakterilerden atmak için birebir olan bu kür, soğuk algınlığına çok iyi gelir. Ceviz suyu kürünün suyundan yarım çay bardağı kadar günlük içildiği zaman midedeki kurtların ve parazitlerin ölmesini sağlar.

 

 

Cilt lekelerine iyi gelir:

Özellikle sivilce ve akne sonucu oluşan cilt lekerleri üzerine bir hayli faydalıdır. Yeşil cevizin kabuklarını su içine atıp 10 dakika kadar kaynattıktan sonra suyuyla yüzünüzü yıkadığınız zaman bu cilt problemlerine çok iyi gelmektedir.

Tiroid hastalığına iyi gelir:

Tiroid bezlerinizin daha sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur.

!!!

Eğer kullanmış olduğunuz başka ilaçlar var ise doktorunuza danışmadan uygulamayın. Ayrıca kullanmadan önce cevize alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirin.

Saracoglu Tiroidi Bitiren Yeşil Ceviz Kürü Tarifi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.