Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Genital ve Bikini Bölgesinde Kahverengi Lekeler Neden Olur, Nasıl Beyazlatılır?

Genital ve Bikini Bölgesinde Kahverengi Lekeler Neden Olur, Nasıl Beyazlatılır?

Genital bölgede kahverengi leke olması durumu, pek çok bayanın sıkça yaşadığı problemler arasındadır. Bununla birlikte bu lekelerin oluşumunda pek çok farklı sebep olabilmektedir. Yaygın olarak pek çok bayanın yaşadığı bu durum genel itibari ile vajinal bölgenin, erkeklerin genital bölgesine göre daha işlevsel olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle doğum sonrasında sıkça bayanların yaşadığı bu durum hemde da ağdadan ya da lazerden kaynaklı oluşabilmektedir. Belirli ürünlerin yanlış kullanımı ya da vajinanın temiz tutulmaması da genital bölgede leke oluşturan durumlar arasına girmektedir.

Genital bölgedeki lekelerden kurtulmak isteyen kişiler, belirlenmiş birkaç çözüm önerisi sayesinde rahat bir biçimde bu problemlerinden kurtulabilirler. Bununla birlikte hormonal dengenin değiştiği dönemlerde, dönemsel olarak genital lekeler oluşabilmektedir. Zor döngüler yaşamakta olan bayanlar, belirli önlemleri ve çözüm önerilerini uygulayarak bu problemlerinden rahat bir biçimde kurtulabilirler. Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler pratik bir biçimde bu lekelerden kurtulmak için şu metotları uygulayabilir;

Genital bölgede kahverengi lekelerle problem yaşamakta olan bayanların iç çamaşırlarını düzenli bir biçimde değiştirmeleri gerekiyor, bununla birlikte iç çamaşırın nemlenmesi durumunda hemen yerine yenisinin giyilmesi gerekiyor.
Herhangi bir biçimde genital bölge etrafına asidik etkisi olan doğal ürünlerin kullanılmaması gerekiyor.
C*nsel ilişki sonrasında, hızlı bir biçimde vajinal temizliğin yapılması ve mümkünse yeni bir iç çamaşırı giyilmesi gerekiyor.
Bikini Bölgesindeki Kararmalar Nasıl Giderilir?

Genital bölgede kahverengi leke problemi genel itibari ile, çeşitli sebepler yüzünden olabilir fakat kişiler medikal ya da doğal yöntemler ile kolay bir biçimde bikini bölgesinde yer alan kararmaları giderebilir. Bununla birlikte koltuk altı, bikini ve vajinal bölge etrafında sık olarak kararmalar olmaktadır. Bu kararmaların ilk nedeni, evvela ağdanın yanlış yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte kalitesiz kullanılacak olan ağdalar vajinal bölgeyle birlikte, çeşitli diğer bölgeler de de kararma olmaktadır. Aynı zamanda da aşırı terleme, vücut üstünde kararma oluşturmaktadır.

Jilet kullanımı ve yanlış yapılan epilasyonlarda özellikle bikini, koltukaltı gibi bölgeler de kararma yaratmaktadır. Bununla birlikte kararmalar doğuştanda oluşmaktadır. Özellikle koyu renkli olan kişilerin bikini bölgesi, kahverengi olmaktadır. Hormonlarda oluşan düzensizlik, bikini bölgesinde renk değişimine sebep olur.

Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler, evde basit yöntemler ile beyazlatma işleminde bulunabilirler. Bununla birlikte özellikle hamilelik döneminde, vücudun bazı bölgelerinde lekelenmeler artabilmektedir. Özellikle vajinal bölgedeki kararmaları engellemek için evvela pamuklu iç çamaşırı tercih edebilirsiniz. Özellikle vajina bölgesinin sık sık terlemesi sebebiyle, genital bölgede ve bikini bölgesinde sık sık kahverengi leke olmaktadır.

Bikini Bölgesinde Leke Olmaması İçin Hangi İçin Hangi İç Çamaşırı Kullanılmalıdır?
Bikini bölgesinde terlemeden, ağdadan ya da lazerden kaynaklı kararmalar olabilir. Özellikle devamlı jilet kullanımı bikini bölgesinde kararma yaratmaktadır. Aynı zamanda da suni malzemelerden üretilen ve polyester külotlar yüzünden kişilerin bikini bölgesinde aşırı bir biçimde terleme oluşmaktadır. Bu tarz malzemelerden üretilen külot modelleri, özellikle genital bölgenin hava almasını engellemektedir. Bu gibi durumlarda vajina bölgesinde sık olarak kararma görülmektedir. Özellikle pamuklu iç çamaşırı ve düzenli ilaçlanma iç çamaşırı değiştirmek bu bölgedeki kararmaları gidermektedir. Kişiler doğal ya da medikal yöntemler ile kolay bir biçimde genital bölgelerini beyazlatabilirler.

Lazer Sistemiyle Bikini Bölgesi Nasıl Beyazlatılır?

Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler, medikal yöntemlerden bir tanesi olan lazerle beyazlatma işlemini tercih edebilirler. Bu işlemler ortalama 25 dakika içerisinde yapılmaktadır. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişiler lazer bundan önce uyuşturucu bölgesel krem kullanarak, hassasiyetlerini giderebilirler. Lazer işlemi sırasında, lekelenen bölgede ki değişen yapı tekrardan beyaz hale getirilmektedir. Bu bir hayli güvenilir ve sık olarak tercih edilen tıbbi bir yoldur. Bununla birlikte doğal metotları uygulayarak, evde kolay bir biçimde bikini bölgesini beyazlatabilirsiniz.

Evde Doğal Bir Şekilde Bikini Bölgesini Beyazlatma
Evde doğal bir biçimde bikini bölgesini beyazlatmak mümkündür. Özellikle lazer ya da medikal herhangi bir ilaç kullanmak istemeyen kişiler salatalık kürü uygulayarak genital bölgelerini beyazlatabilirler. Bunun için evvela bir adet limonu güzel bir biçimde sıkmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise salatalık suyunu çıkararak iki suyu bir kap içerisinde karıştırın. Ufak bir pamuk yardımı ile, kararan bölgelere, vajinanın fazla içerisine değmeden hafifçe uygulayın. Ortalama 15 dakika bekletin ve sonrasında güzel bir biçimde durlayın.

 

Aloe Vera İle Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Yapılmaktadır?

Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler, özellikle doğal bir biçimde bu problemi yok etmek için aloe vera jel kullanabilirler. Evde bu jeli yapmak isteyen kişiler aloe vera özü çıkararak, bir miktar vazelin ile bu krem karışımını elde edebilirsiniz ya da hazır bir biçimde satılan aloe vera jeli dışarıdan temin edebilirsiniz. Jel formunu vücuda uygulamak isteyen kişiler düzenli ilaçlanma vücutta kararma olan alanlara günde bir defa bu jeli uygulayabilirler. Aloe vera ile direk şekilde uygulama yapacak olan kişiler aloe verayı ortadan ikiye kesiniz, sonrasında ise vajinal bölgede bulunan kararmaların üzerine uygulayınız. Jel ya da direkt uygulamadan belirli bir zaman sonra işlem uygulanmakta olan bölümleri yıkayınız.

 

Turunçgillerle Bikini Bölgesi Beyazlatma

Doğal bir biçimde bikini bölgesi beyazlatmak isteyen kişiler, portakal ile kararmaları giderebilirler. Bir portakalın kabuklarını çıkararak eziniz daha sonrasında ise az bir miktar yoğurt ile karıştırın. Bununla birlikte bikini bölgesi, bacak bölgesi ve koltuk altı bölgesinde yer alan kararmaların üzerine belirli günlerde uygulayınız. Uygulamadan ortalama 20 dakika sonra işlem yapılan bölgeleri durulayınız. Düzenli olarak bu işlemin uygulanması durumunda genital bölgede kahverengi leke problemi hızlı bir biçimde giderilmektedir.

 

Bal İle Bikini Bölgesi Beyazlatma

Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler özellikle bu karışımla rahat bir biçimde sorunlarını giderebilirler. Belirli bir miktar balı ve süt tozunu küçük bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonrasında ise karışımın içine badem yağı ekleyiniz. Macun kıvamına gelene kadar karışımı güzel bir biçimde karıştırınız. Daha sonrasında vücudunuzda kararma olan bölgelere, bu macunu sürünüz. Ortalama 15 dakika boyunca, kararma olan bölgede karışımı bekletiniz ve daha sonrasında bol suyla işlem yapılan bölgeleri yıkayınız.

Limon İle Bikini Bölgesi Beyazlatma

Doğal bir biçimde bikini bölgesinde beyazlama elde etmek isteyen kişiler limon sayesinde kolay bir biçimde bikini bölgesine beyazlama yaşayabilirler. Bunun için evvela bir miktar limonunun suyunu sıkınız. Daha sonrasında ise sıkılan suyun içerisinde, göz kararı lor peyniri ekleyerek karışımı kıvam alana kadar karıştırınız. Vücut üstünde bulunan kararmalara bu karışımı uygulayınız ve daha sonrasında ortalama 20 dakikadan sonra yıkayınız. Kararmalara açılana kadar belirli sürelerde düzenli ilaçlanma bu karşımı uygulayabilirsiniz.

Erkeklerin Genital Bölgelerinde Kahverengi Lekeler Neden Olur?
Erkeklerde tıpkı bayanların yaşadığı gibi genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamaktadır. Dönem dönem özellikle penis etrafında ya da çevresine kahverengi lekeler görülebilmektedir. Bu lekelenmelerin pek çok farklı sebebi olmaktadır. Özellikle sağlık problemi olan lekelenmelerde, muhakkak profesyonel bir hekim tarafından görüş alınmalıdır. Genel olarak erkeklerde oluşan leke problemi siğil yüzünden olmaktadır. Bu gibi durumlarda, hekimler tarafından tavsiye edilen tedavi metotlarıyle bu problem kolay bir biçimde giderilebilir.

 

Erkeklerin cinsel organının etrafında leke oluşumu ya da penis üstünde bulunan lekeler kolay bir biçimde giderilebilir. Bununla birlikte erkekler sıklıkla peniste deri soyulması da yaşayabilir. Penis üstünde renk değişimi olması halinde, belirli yöntemler ile bunun gibi sorunlarınızi girebilirsiniz. Peniste aşırı bir renk değişimi olması halinde mutlaka bir doktora gitmeniz daha yerinde olacaktır. Genel olarak genital bölgede kahverengi leke problemi HPV virüsü yüzünden oluşmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu lekeler yalnızca bu virüs yüzünden olmamaktadır. Bu lekeler, cinsel ilişki sırasında partnerinize de geçebilmektedir bunun için muhakkak bir doktor ile irtibat halinde olmanız gerekiyor.

Erkeklerin Genital Bölgelerinde Bulunan Kahverengi Lekeler Bulaşır Mı?
Erkeklerin genital bölgelerinde bulunan kahverengi lekeler, bazı durumlarda bulaşıcı olmaktadır. Lekelerin bulaşmasını önlemek için uygulamanız gerekli olan yöntemler ise şu biçimdedir;

 

Her hangi bir biçimde c*nsel ilişk*ye girmemek bununla birlikte oral ilişkiye girmemek.
Oluşabilecek yakın deri yakınlaşması ve teması.
Aile bireyleriyle ortak havlu kullanımı.
Kişiler genital bölgede kahverengi leke problemini gidermek için evvela profesyonel bir hekime gitmeleri gerekiyor. Doktor tarafından tavsiye edilen tedaviye direk şekilde başlanması gerekiyor. Tedavi dönemi boyunca herhangi bir biçimde cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor. Tedavi bitiminden sonra ise cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanılması gerekiyor. Bununla birlikte erkeklerin oral ilişkiden kaçınması ve genital bölge ile diğer bir derinin temasının engellenmesi gerekiyor. Genital bölgede kahverengi leke problemi hemde önceden ilişkiye girmemiş erkeklere de bulaşmaktadır. Bununla birlikte erkek çocuklarda da bu problem görülebilir.

Penis Üzerinde Bulunan Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilmektedir?

 

Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler ve penis üstünde kahverengi leke problemi olan kişilerin evvela profesyonel bir hekim tarafından görüş alınması gerekiyor. Kremle ya da alternatif tedavi metotlarıyle bu sorununuzu giderebilirsiniz. Genital bölgede kahverengi problemi kolay bir biçimde giderilebilir. Kolay bir biçimde tedavisi olan bu hastalık hemde da siğil olarak da genital bölgede görülebilir. Bu tarz bir rahatsızlık yaşamakta olan erkeklerin dermatoloji bölümüne giderek ya da cilt ve deri hastalıkları bölümüne giderek profesyonel bir hekim tarafından görüş almaları gerekiyor.

Genital Bölgede Kahverengi Leke Oluşumu Nasıl Önlenebilir?
Genital bölgede kahverengi leke problemi oluşumu belirli durumlar içerisinde kişilerin yaşamlarında görülebilir. Cinsel ilişkiyle bulaşabilen bu hastalık hemde da sebepsiz bir biçimde de hayatınıza girebilir. Genital bölgede kahverengi problemi kendiliğinden geçmemektedir, bu tarz bir probleminizin olması halinde ilaç tedavisi ya da krem tedavisi uygulayarak kolay bir biçimde giderebilirsiniz. Aynı zamanda da bu lekelerin tekrar oluşmaması için belirli önlemler alabilirsiniz. Genital bölge temizliği için şu işlemleri uygulayabilirsiniz;

Temiz ve pamuk yüzeye sahip iç çamaşırı kullanımı.
Genital bölge temizliğinden sonra düzenli ilaçlanma genital bölge temizliği.
Genital bölge temizliği sırasında jilet ya da kullanılacak olan ürünlerin nitelikli ve temiz olması gerekiyor.
Tedavi sonrasında ise cinsel ilişkiden sonra penisin ve genital bölgenin temizlenmesi gerekiyor.
Erkeklerin Cinsel Organı Üzerindeki Kahverengi Lekeler Çoğalır Mı?
Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişilerin acil olarak bu sorunu tedavi ettirmeleri gerekiyor. Bununla birlikte bu lekeler zamanla artmaktadır. Kişilerin bu lekelerin çoğalmasını önlemek için güzel bir biçimde genital bölge temizliği yapması gerekiyor. Bununla birlikte genital bölgede siğil olması halinde, hızlı bir biçimde kişilerin genital bölgesinde leke artış göstermesi olmaktadır. Kahverengi leke sorunu genel itibari ile penisin baş ucunda görünmektedir. Sonrasında ise testis ve penis çevresinde bu izler silik bir biçimde görülebilir. Fındık büyüklüğünde olabilen bu lekeler, pratik yöntemler ile hızlı bir biçimde giderilir.

Evde Pratik Bir Şekilde Vücuttaki ve Genital Bölgedeki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?
Vücutta ve genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler vücutlarının pek çok farklı alanlarında bu problemi görebilirler. Bu lekelerin oluşumu için pek çok farklı sebep olabilir cinsel ilişki, leke problemi yaşamakta olan kişilerle tensel temas ve benzeri durumlara maruz kalabilir. Bazı dönemlerde hormonal değişimler ve hemde da karaciğerde oluşan problemler yüzünde de bu problemler oluşabilir. Bununla birlikte elli yaşından büyük kişiler de bu problemi yaşayabilir.

Limon Suyuyla Kahverengi Lekeler Nasıl Çözülür?

Limon suyu ile ciltteki ve genital bölgede kahverengi leke, iz ve benzeri durumları kolay bir biçimde giderebilirsiniz. Bununla birlikte limon içerisinde bulunan melanin ciltteki lekeleri açmaktadır . Ortalama iki ay boyunca bu karışımı kullanarak ciltteki probleminizi giderebilirsiniz. Bununla birlikte limon içerisinde bulunan C vitamini, cildin rengini direk olarak açmaktadır. Kişiler limon dilimini direk olarak lekelerin üzerine uygulayarak da cilt üstünde ki renk pigmentlerini açmaktadır. Limon dilimiyle direk olarak uygulama yapmak isteyen kişiler dilimi direk şekilde lekenin üzerine koyarak ortalama 30 dakika boyunca bekletebilirler. Sonrasında ise bol suyla lekelerin üzerine uyguladığınız işlemi durlayabilirsiniz. Genital bölgede kahverengi leke üzerine uyguladığınız limonu ise pamukla uygulayabilirsiniz. Cilt üzerine limon sürdükten sonra ise güneşten bir süre uzak kalmanız gerekiyor.

Limon ve Şekerle Kahverengi Lekeleri Giderme

Limon ve şekerle genital bölgede kahverengi leke probleminizi geçirebileceğiniz gibi hemde da vücudunuz üstünde ki lekeleri giderebilirsiniz. Bunun için derin bir kap içine limon suyunu sıkınız. Sonrasında ise ortalama 4 yemek kaşığı şekeri limonun içine ekleyeniz ve kıvam alana kadar karışımı çırpınız. Karışımı kahverengi leke olan bölgenin üzerine bir fırça ya da pamukla sürün. Daha sonrasında ise yarım saat boyunca bu karışımı leke üstünde bekletiniz. Bol soğuk su ile karışımı sürdüğünüz yeri durulayınız. Daha sonrasında ise nemlendiriciyle uygulama yaptınız bölgeyi durulayınız.

Genital Bölgede Bulunan Kahverengi Lekeler İçin Bal Şeker ve Limon Karışımı

Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler bal, şeker ve limonu karıştırarak kıvamlı bir macun elde edebilirler. Bunun için evvela derin bir kabın içerisinde limon suyu konulması gerekiyor. Daha sonrasında ise iki yemek kaşığı kadar şekeri limonun içine ilave edilerek karıştırılması gerekiyor. Bununla birlikte iki yemek kaşığı bal daha ekleyerek karışım kıvam alana kadar karıştırınız. Hazırlanan karışımı pamuk ya da herhangi bir fırça ile leke olan bölgeye uygulayınız. Daha sonrasında ise ortalama yarım saat bekleyerek, işlem uygulanmakta olan bölgeyi soğuk su ile durlayınız. İşlem sonrasında ise cildinizi nemlendirerek koruma altına alınız.

Bitkisel Karışımla Genital Bölgedeki Lekeleri Yok Etme!

Genital bölgede kahverengi leke problemi yaşamakta olan kişiler enzimler kullanarak bu lekeleri yok edebilirler. Bunun için kişiler melanin ve benzeri maddeleri kullanarak vücut üstünde bulunan kahverengi lekeleri yok edebilirsiniz. Bunun için kişiler bir adet patatesi ve balı karıştırarak doğal bir karışım elde edebilirler. Bunun için evvela orta boy bir patatesi soyarak derin bir kabın içine rendeleyiniz daha sonrasında ise içine kıvam alacak kadar bal ekleyiniz. Daha sonrasında ise macun haline gelen bu karışımı lekelerin üzerine bir fırça ile uygulanır. Ortalama 15 dakika boyunca bu karışımı genital bölgede kahverengi leke olan alana sürünüz. Sonrasında ise bol soğuk su ile bu alanı durulayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.