Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Dizleri İyileştiren ve Kemikleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapan Kür

29.06.2021
12.273
Dizleri İyileştiren ve Kemikleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapan Kür

İltihaplı eklemler, romatizmal hastalıklar, bademcik iltihabı, kuru egzama, topuk dikeni ve onlarca hastalığa şifa!Eklem ağrıları günümüzün en çok karşılaşılan rahatsızlıkları arasında bulunmaktadır. Hayat fonksiyonlarını eksiksiz olarak etkilemese de, ağrılı süreçleri nedeniyle kişinin gündelik işlerinden tam verim almasına engel olur.

 

Büyük eklemler olarak isimlendirilen bilek, omuz, bel ya da boyun, diz eklemleri gibi bölgeler de meydana gelen rahatsızlıklar bir hayli önemli ve muhakkak surette dikkat edilmesi gerekli olan rahatsızlıkların başında gelmektedir.

Eklem ağrıları tedavisi ile ilgili herhangi bir müdahale yapılmadığı taktirde ağrılar zamanla artmaya başlar ve sizlerin hayat standartlarını olumsuz etkiler. Eklem ağrılarının belirtisi ise ilk etapta zaman zaman gözlemlenmekle birlikte, zamanla şiddetini ve sıklığını arttırmaktadır.

Bunun beraberinde diğer belirtileri;
Kişide hareket bozuklukları sorunu ortaya çıkar.
Eklemlerde şişlik ve sertlik gibi problemler meydana gelir.
Hareketlerde beceriksizlikler kendisini ön plana çıkarır.
Eklem ağrıları için bitkisel kür! Eklem ağrıları tedavisi konusunda çok sık uygulanmakta olan ve çağımızda tercih edilen limon kabuğu kürü, bu ağrıları kalıcı olarak dindirmenizde aktif bir rol oynamaktadır. Kolay hazırlanabilen ve aktardan temin edeceğiniz malzemeler ile kullanımına başlayacağınız bu kürün hazırlanma aşamasını adım adım sizlere sunuyoruz.

Şimdi gelelim limon kabuğu kürüne;
✔️ Doğal sızma zeytinyağı

✔️ 2 adet büyük organik limon

✔️ Okaliptüs yaprakları

✔️ Kapaklı bir kavanoz

✔️ Temiz sargı bezi

Limon kabuklarını soyun ve bir kavanoz içine koyun. Daha sonrasında kabukları bütünüyle kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. İçerisine okaliptüs yapraklarını koyun.

 

Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve karışımı 2 hafta (14 gün) bekletin. 2 hafta geçtikten sonra karışımı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı olan bölgelere yerleştirin. Her gece bu tedaviyi uygulayarak hem ağrılarınızdan kurtulabilir, hem de uyurken cildinize işlemesine imkan tanıyabilirsiniz.

Diğer tedavi metotları! Eklem ağrıları tedavisinde kullanılacak olan pek çok yöntem mevcuttur. Bunlar arasında ise uzun senelerden bu yana limon tedavisi olarak isimlendirilen ve üst kısımda kürüyle alakalı bilgiler ulaştırdığımız tedavi yöntemi mevcut.

Ek olarak sizlere eklem ağrılarınızı dindirecek ve kalıcı çözümler ulaştıracak bazı yöntem ve tedavi süreçlerinden de bahsedeceğiz.

Akupunktur Tedavisi: Genel olarak bu tedavi yöntemi Eklem ağrıları tedavisi hususunda çok sık tercih edilir. 2 farklı yöntem olarak kullanılıyor. Geleneksel akupunktur olarak isimlendirilen tedavi yönteminin beraberinde şok tedavisi olarak da tercih edilir.

Eklem ağrılarının şiddeti ve durumlarına göre değişim gösteren bu 2 tedavi yöntemi için en net kararı yine hekimler vermektedir.

Kaplıca tedavisi: Ülkemizde kaplıcalar, Eklem ağrıları tedavisi adı altında çok sık tercih edilen bir yöntem olarak görülmektedir.

İçerisinde yer alan ısı ve mineral sularının etkisiyle birlikte eklem ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Kaplıcaların içerisinde yer alan basıncın etkisiyle birlikte eklem ağrılarının bütünüyle ortadan kaldırıldığı gözlemlenmiştir. Türkiye’de birkaç farklı bölgede kaplıcaları görmek ve bulmak mümkün! Bu yazımızı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkürü bir borç biliriz. Bu bilgiyi faydalı bulduysanız, lütfen arkadaşlarınızla ve ailenizle de paylaşın. Ücretsiz bilgiyi paylaşma çabamıza verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim.Bir şunu diyen bir yazı 'Organik Yaşam Koçu organk Dizleri İyileştiriyor, Kemikler Yeniden Doğmuş Gibi Yapıyor "Yoğun istek üzerine tekrar" KEMİKLERİ yeniden doğmuş gibi yapıyor, İltihaplı eklemler, romatizmal hastalıklar, bademcik iltihabı, kuru egzama, topuk dikeni ve onlarca hastalığa şifa.' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.