Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yarım Limonu Karbonata Batırıp Yaptığını Görünce Hemen Denemek İsteyeceksiniz!

27.06.2021
5.740
Yarım Limonu Karbonata Batırıp Yaptığını Görünce Hemen Denemek İsteyeceksiniz!

Şaka Değil! İkiye Böldüğün Limonu Karbonata Batırdıktan sonra…

Karbonat dünyadaki en ucuz alternatif sağlık malzemesidir. Annelerimizin öğrettiği ekmeği kabartmak ve buzdolabı kokusunu engellemek için kullanılacak olan karbonatın, esasında bir çok temizlik alanında kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Eğer vücudunuz ve eviniz için detoks arıyorsanız, bu çok amaçlı madde bütçenizi aşmadan hayatınızı kolaylaştıracak.

 

Eski Mısırlılar sabun olarak karbonata benzer bir bileşik kullanırlardı. Bu madde antiseptik, antifungal(mantara karşı) ve vücutta oluşan hafif pullanmayı gidericidir. Günlük hayatta kahve fincanında oluşan lekeleri yok eder ve buzdolabına koyduğumuz bir kap karbonat oluşan pis kokuları absorbe ederek ortadan kaldırır. Ayrıca mide ağrısı rahatlatmak için olarak tüketilebiliyor.

 

Limon da aynı karbonat gibi temizlik alanında çok etkili bir malzeme olarak kullanılmaktadır.

 

Her türlü lekeyi, kiri, pası çıkartmak için limonun yarısını keserek, karbonata batırın ve lekeli temizlenmesi gerekli olan yüzeyleri bunla silin. Müthiş bir temizlik malzemesidir. Karbonat da limon da zorlu lekeleri kirleri anında çıkartır. Kimyasal temizlik malzemelerini kullanmak yerine muhakkak bu yöntemi deneyin.Bir şunu diyen bir yazı 'Şaka Değil! İkiye Böldüğünüz Limonu Karbonata Batırdıktan sonra... Organik Yaşam organik doktorum Koçu Yarım Limonu Karbonata Batırıp Yaptığını Görünce Hemen Denemek İsteyeceksiniz! Limon ve Karbonat Mucizesi..!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.