Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Zayıflatan Kekik Suyu Kür Tarifi

27.06.2021
3.986
Saracoglu Zayıflatan Kekik Suyu Kür Tarifi

Hem tadı hem de kokusuyla lezzetli olan kekik en sık kullanılacak olan baharatlardan birisidir. Aynı zamanda zayıflatıcı etkisi ile beraber kekik tüketimini biraz daha arttıracağınızı düşünüyoruz. Metabolizmayı hızlandıran etkisi ve yararlı pek çok özelliğiyle kekik suyu kürü zayıflamak için uygulayabileceğiniz en daha sağlıklı ve etkili kür arasında bulunmaktadır.

 

 

Kekik Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle kekik suyunun en önemli şart taze kekik kullanmaktır. Taze kekik kurutulmuş kekiğe göre çok daha fazla mineral ve vitamin içermektedir. Bu içeriği ile sağlık açısından bir çok faydayı da yanı sıra getirmektedir. Kekik suyunu hazırlamak için 2 bardak suyu bir tencereye koyup ortalama 15 dakika kadar kaynatılması gerekiyor. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakıldıktan sonra tüketime hazır olmaktadır. Biraz daha lezzet katmak için nane ve limon da ekleyebilirsiniz.

Saracoglu Kekik Suyu Kürüne Ne Kadar Devam Etmeliyiz?

1 ay süresinde devam etmek ve günlük 1 çay bardağı içmek yeterli olacaktır. Özellikle sabah aç karnında ya da gece uyumadan önce içmenizi öneriyoruz. Uyarıda bulunmakta fayda var mide rahatsızlıkları yaşayanların bu kürü uygulamadan önce doktora danışmalarını öneriyoruz.

 

Kekik Suyunun Yararları Nelerdir?

Kekik suyu kullanımına evvela 3 kilogram verilmesi hedeflenerek başlanmalıdır. Direkt olarak 1 ay aralıksız kullanım, mide hasarına neden olabilir. Bu sebeple 3 kilogram verildikten sonra bir hafta mola verilmelidir. 1 ayda en fazla 7 kilogram verilmeli, daha fazla kilogram verilmesi durumunda kekik suyu kürünün kullanımına ara verilmelidir.

 

Kekik Suyunun Etkileri Nelerdir?

Kekik suyunun görevleri, zayıflamanın yanında metabolizma hızlandırma, vücut ısısının artmasıdır. Bağışıklık sistemini kilogram verme döneminde güçlendirerek hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Hazımsızlık durumunun yaşanmasını önler ve sindirim problemlerini engeller. Mide yanması gibi durumların görülme ihtimalini azaltır. Kan akışını düzenler ve kan basıncını dengeler. Antioksidan özelliği sayesinde kişilerin vücudunda biriken toksinlerin atılmasında etkilidir.

 

Kekik suyu kürü, diyet ve metabolizmaya olan etkisinin yanında cildin güzelleşmesini de sağlamaktadır. Sivilce ve akne oluşumuna karşılık cildin parlaklığını korumasını ve cilt tonunun dengelenmesini sağlamakta olan kekik suyu, saç derisindeki pullanma durumunun da önüne geçer. Banyo sırasında son durulama suyuna karıştırılacak kekik suyu, saçlara parlaklık vermekte ve kuruluk sorununa çözüm bulmaktadır. Kekik suyu kürü, saç dökülmelerini önlemekte ve yeni saç oluşumunu desteklemektedir. Bunun için suyun içilmesinin yanında saçların suyla yıkanması da gerekiyor.Bir şunu diyen bir yazı 'DeDetaylar Hikayemizde 1 AYDA 7 KİLO VERDİREN KEKİK SUYU İLE ZAYIFLAMA' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.