Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Topuk Dikeni İçin Kür Tarifi

27.06.2021
8.262
Saracoglu Topuk Dikeni İçin Kür Tarifi

Merhaba sevgili okurlarım. Topuk dikeni; ayak topuğu ile çukuru arasında kalan kısımda kemik benzeri sert bir dokunun oluşmasıdır. Topuk dikenin ağrısı çok şiddetlidir ve gün içinde ayağınıza çivi batıyormuş hissi verdirir. Topuk dikeni ağrılarından dolayı günlük yaşamda bazı zorluklara neden olmaktadır. Günlük hayattaki işlerinizin aksamasına ve günü kötü geçirmenize neden olmaktadır.

 

 

 

Topuk dikeni genelde kalsiyumun fazla birikmesinden kaynaklı çıkmaktadır. Gün içinde çok ayakta kalmak, tabanı sert ayakkabılar giymek ve bayanların devamlı topuklu giymesinden kaynaklı topuk dikeni oluşmaktadır. Topuk dikeninin kendi kendine geçmesi uzun zaman almaktadır. Bazıları gözle görülebiliyorken bazı topuk dikenleri ise gözle görülmemektedir. Tıpta tedavisi de olan topuk dikeninin Saracoglu’ndan da doğal bir yöntemle kurtulmak mümkün. Kürün detaylarına bakalım.

Saracoglu’ndan Topuk Dikeni İçin Kür

Malzemeler:

1 yemek kaşığı çekirdekli kuru üzüm
1 yemek kaşığı tatlı pul biber
Hazırlanışı:

Hazırlamış olduğunuz kuru üzümü bir havan içerisinde çekirdekleriyle beraber ezin. Topuk dikeninin olduğu kısma ezdiğiniz üzümleri koyun ve bir tülbentle gece boyunca sarılı tutun. 3.Günden sonra işlemi pul biberi ezip topuk dikeninin olduğu yere koyun ve bir tülbentle sarın. İlk 3 gün kuru üzüm ezip koyun 3 gün pul biberi ezip koyun. 7.Gün ise kuru üzüm ve pul biberden birer kaşık alıp havanda ezin ve bu ezilmiş olan karışımı gece boyunca ayağınıza sarıp tutun. 3 gün boyunca kuru üzüm ve pul biberi karıştırıp devam edin. Toplam kür süresi 9 gün. Aralıksız ve topuk dikeni geçene kadar işleme devam edin.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'TOPUK DİKENİ OLANLAR Detaylar Hikayemizde ALIN AYAĞINIZA SÜRÜN İKİ SEFERDE İYİLESTİRİYOR' görseli olabilir

Sağlıklı günler dilerim..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.