Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Burun Tıkanıklığına Karşı Kür Tarifi

27.06.2021
4.074
Saracoglu Burun Tıkanıklığına Karşı Kür Tarifi

Özellikle kışın ve soğuk havalarda daha sık görülen burun tıkanıklığı günlük yaşamda sizleri ciddi anlamda rahatsız eden bir sağlık sorunudur. Ayrıca sabah etkisi ile beraber gece uyuma esnasında bu etki daha olumsuz sonuçlara sebep olur.

 

 

 

Soğuk algınlığı ya da alerjiden dolayı da meydana gelen bu sorun için saracoglu hocamızdan burun tıkanıklığı için doğal çözüm kürünü sizler için ekledik.

Bu kürün uygulanmasında buhar soluma yolunu tercih edeceğiz. Çünkü en hızlı ve en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Soluduğumuz sıcak buhar ile burun kanallarındaki şişlikler iner, burun delikleri açılır ve nefes almamız kolaylaştır. Şimdi kür tarifine geçelim.

Malzemeler:

1 litre kaynar su
6-7 damla okaliptüs yağı
Bir tutam biberiye
Sıcak suyu bir kaba ekleyin. Tamamen kaynar su olmak zorundadır. 6-7 damla okaliptüs yağı ve bir kaç tutam biberiye otunu atabilirsiniz. Sonrasında kaşıkla bir miktar karıştırın. Kafanıza bir havlu örtüp kapağın üstünü kapayarak çıkan buharı soluyun. Kısa süre içinde burun tıkanıklığı son bulacaktır.

Ayrıca kür ile boğaz ve akciğerler de belli oranda rahatlayacaktır. Bu kürün akciğer sağlığı bakımından da olumlu etkileri vardır. Aynı zamanda boğazda oluşacak enfeksiyonları da belli oranda önleyecektir.

Son olarak kürü uyguladıktan sonra uyuyacaksanız ortam havasının sıcak olmasına özen gösterin. Ayrıca yatağın baş ucunda bir adet soyulmuş soğan koyabilirsiniz. Bu şekilde gece boyu rahat bir nefes alabileceksiniz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Burun tıkanıklığını Anında Açan Doğal Yöntem organik Boktorum Detaylar Hikayemizde Tıkalı Burnu Kalıcı Olarak Açıyor..! Burun Tıkanıklığının Yaşam Kalitesini Düşürdüğünü ve Zayıflamaya Olumsuz Etki Sağladığını @organikdotorum Biliyor Muydunuz?' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.