Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Resmi Açıklama Yapıldı Bu Aşı Artık Vurulmayacak

Resmi Açıklama Yapıldı Bu Aşı Artık Vurulmayacak

Resmi Açıklama Yapıldı Bu Aşı Artık Vurulmayacak

40 yaş altı bu aşıyı tercih etmesin, riski faydasından daha fazla Korona virüs salgınına karşı bütün dünya ülkeleri aşılama çalışmalarına odaklanırken, hangi aşıların yan etkilerinin daha az olduğu hakkında da araştırmalar devam ediyor.

 

Konuyla ilgili İngiltere’den dikkati çeken bir haber geldi. AA’da yayınlanan habere göre İngiltere Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede Oxford-Astra Zenaca aşısını yaptıranların 242’sinde pıhtılaşma vakasına rastlandığı, bu vakaların çoğunun aşının ilk dozunun yapılmasının ardından görüldüğü duyuruldu.

 

FAYDASI RİSKLERİNDEN DAHA FAZLA

 

Açıklamada, MHRA’nın gençlerde pıhtılaşma oranlarının daha yüksek görüldüğü gerekçesiyle 40 yaşın altındakilere Oxford-AstraZeneca aşısı yerine ülkede kullanımına onay verilen diğer aş’ıların yapılması tavsiyesin de bulunduğu belirtildi.

 

Kovid-19 aşılarının, ölüm, ağır hastalık ve bulaşma riskini büyük oranda azalttığına dikkat çekilen açıklamada, Oxford-Astra Zeneca aşısının faydasının, riskinden daha yoğun olduğu aktarıldı.

 

30 YAŞ ALTINDAKİLERDE PIHTILAŞMAYA NEDEN OLUYOR

 

8 Aralık 2020- 31 Mart 2021 tarihlerinde 79 kan pıhtılaşması vakasının rapor edildiğini, bu kişilerden 19’unun hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Ülkede, 7 Nisan’da 30 yaş altındakilere kan pıhtılaşmasına yol açtığı gerekçesi ile Oxford-AstraZeneca aşısının yerine Pfizer ya da Moderna’nın aşılarının yapılacağı açıklanmıştı.

Bir şunu diyen bir yazı 'OKUMAK İÇİN YUKARI KAYDIR SON Ki KA RESMI 知 DA AÇIKLAMA YAPILDI BU AȘI ARTIK VURULMAYACAK YASAKLANDI OKUMAK İÇİN YUKARI KAYDIR' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.