Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ayakları Sıcak Suda Bekletmenin Faydaları

27.06.2021
2.318
Ayakları Sıcak Suda Bekletmenin Faydaları

Havanın sıcaklığının belli belirsiz değişmesiyle birlikte bir çok rahatsızlıkla karşılaşırız. Özellikle soğuk kışın soğuk algınlığı, nezle, girip ve devamlı bitmeyen öksürük gibi rahatsızlıklarla karşı karşıya kalırız. Bu tür rahatsızlıklarda öksürükten kurtulmak pek kolay olmuyor ve uzun sürebiliyor. Öksürükten kurtulmak içi neler yapılabilir ? Öksürükten nasıl kurtuluruz ?

 

 

Öksürükten Sıcak Su İle Kurtulun

Pek çok alternatif yönden bir tanesi olan ayakları sıcak suda bekletmek herkezin rahatlıkla uygulayabileceği basit bir yöntemdir. 30-40 dakika boyunca aşırı sıcak olmayan sıcak suyun içerisine ayaklarınızı sokun ve sıcak suyun içinde bekletin.

Ayaklarınız sıcak suyun içindeyken bir taraftan da ter atacaksınız. Daha sonra havlu yardımı ile terinizi silebilirsiniz ancak hemen duşa girmeyin.7-8 saat dışarı çıkamamanızı, soğuk ürünler tüketmemenizi öneririz. Fakat sıcak içecekler içmekte bir sakınca yoktur. Bu metoda 3 akşam düzenli ilaçlanma devam edilirse balgam yolu ile öksürükten kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu yöntem soğuk algınlığı ve grip ile birlikte oluşan öksürük için yararlı olacaktır. Direk öksürüklerde profesyonel bir doktora görünmek yararlı olacaktır. Bu uygulama herhangi bir hastalık ilacı değil yalnızca alternatif bir yöntem olarak uygulanmaktadır.

Sıcak Su İle Ayak Banyosu Yapma:

42 derecede ısıtılmış olan suyun içerisine 15-20 dakika boyunca sokun ve bekletin. Daha sonra ayaklarınızı havlu ile kurulayabilirsiniz. Boğaz ve karın ağrısı, adet sancısı, migren gibi rahatsızlıklar için yararlı olacaktır.

 

15 Saniye Aralıklarla Sıcak Su Ekleyerek Ayak Banyosu Yapma:

30 derece sıcaklıktaki sıcak suyun içerisine ayaklarınızı sokun ve 15 saniye aralıklarla olacak biçimde yeterli olduğunu düşündüğünüz kadar sıcak olana kadar su ekleyebilirsiniz. Ayağınızı yakmamaya dikkat edin. Bu şekildeki uygulama ile sinir sistemi ile alakalı tüm ağrı çeşitleri, yüksek tansiyon, bronşit, astım, siyatik ve yetersiz adet kanamaları açısından olumlu etki sağlayacaktır.

Sağlıkla kalın..Bir yazı görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.