Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu B12 Eksikliği İçin Beyaz Lahana Kürü

26.06.2021
3.697
Saracoglu B12 Eksikliği İçin Beyaz Lahana Kürü

B12 ve demir eksikliği özellikle ülkemizde en sık rastlanılan vitamin eksikliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocukluk yaşlardan itibaren ilerleyen yaşlarda da bu vitaminin eksikliği görülmektedir. Bunun belli başlı nedeni olarak et tüketiminin çok az olduğu söylenebilir. Aynı zamanda süt ve süt ürünleri, balık, beyaz et, ve bazı kıymetli gıdaların fiyat pahalılığı nedeni ile tüketiminin az olması neticesinde da bu eksikliğe sebep olur.

 

 

 

Normal koşullarda B12 vitamini vücudumuz tarafından az şekilde üretilir. Bu üretimi çoğaltmak için bitkisel gıdaların tüketilmesi gerekir. Bu besinler parazitler tarafından parçalanarak B12 vitaminine dönüşür. B12 açısından zengin gıdaların tüketilmesi, B12 nin dışarıdan alınmasını sağlar. Vücut kendisi üretilmesi için birazdan yazacağımız kürü uygulamanızı öneriyoruz.

Saracoglu B12 ve Demir Eksikliği İçin Kür Tarifi
Malzemeler:

Beyaz lahana
Kavanoz
Tuz
Kimyon
Öncelikle lahanaları ince olacak biçimde doğrayın ve bir tencereye koyun. Daha sonrasında tuz ve kimyonu üzerine serpip iyice karıştırın. Tuz ve kimyon göz kararı koyulması yeterlidir. Homojen yani eşit bir karışım yaptıktan sonra lahanaları kavanoza koyun. İyice sıkıştırın, kavanoz bütünüyle dolsun. Kavanozun kapağı kapalı olmayacak. Lahanaların durması için üst kısma bir taş koyabilirsiniz. Sonrasında kavanozun ağzını bez ile sarıp alt kısmında bantlayabilir ya da lastik kullanarak takabilirsiniz. Temiz, kuru ve ışık görmeyen bir yerde 4-5 gün bekledikten sonra tüketebilirsiniz. 9 günden fazla bekletmeyin. Yoksa bozulabilir.

B12 ve Demir Eksikliği İçin Hangi Gıdaları Tüketmeliyim?
Yukarıda yazdığımız kür vücudun doğal olarak vitamin üretmesine yardımcı olur. Ancak eksikliğin çok olması halinde bazı gıdaların tüketilmesi şart olur. İşte bu gıdalara göz atalım:

Kırmızı et
Beyaz et
Ciğer
Yumurta
Peynir
Deniz ürünlerinin hepsi
Badem
Fındık

gibi gıdaların tüketimi B12 eksikliğinin giderilmesine yardım edecektir.Bir şunu diyen bir yazı 'B12 ViTAMiNi AZALINCA PiLiMiZ BİTİYOR! B12 Değeriniz Normale Dönecek Günde Sadece 2 Kaşık Tüketin Organik Yaşam organik Koçu Tamamen Doğal..! Günde 2 Kaşık Tüketin B12 Değeriniz Normale Dönsün... Ayrıca bunlarda biri varsa B12 değerinizi kontrol ettirmeyi sakın unutmayınız...' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.