Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kemik, Tendon, Eklem Ağrılarını 7 Günde yok Eden Doğal Yöntem

26.06.2021
2.934
Kemik, Tendon, Eklem Ağrılarını 7 Günde yok Eden Doğal Yöntem

Hepimizin bildiği ve uzmanlarında sıkça vurguladığı yanlış oturma şekilleri kişide sırt, eklem ve bacak ağrılarına neden olmaktadır. Eklem ve kemiklerimiz seneler içinde aşınma ve yıpranmalara maruz kaldığı için dolayı ağrılar oluşmaktadır. Gün içinde normal aktiviteleri yaparken (spor yapmak, merdiven çıkmak, yürümek gibi) bile ağrılar oluşabilmektedir ve bir çok insan bu konudan muzdariptir. Bu tür ağrılarınızın geçmesini sağlayacak, bağ dokularınızın kuvvetlenmesini sağlayacak, boyun, sırt, eklem ve bacak ağrılarınızı geçirebileceğiniz ve evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir kür tarifi vereceğiz.

 

Kemik, Eklemler ve Tendonlara İyi Gelen Kür Tarifi:

Bu saydığımız bölümlerde ortaya çıkan ağrılarınız için evinizde çok kolaylıkla uygulayabileceğiniz 2 adet kür tarifinden bahsedeceğiz. Malzemelere çok rahatlıkla ulaşabilir ve basitçe uygulayabilirsiniz.

Birinci tarifimiz için malzemeler ve uygulanışı: Öncelikli olarak bizlere gereken 150 gr. Sığır jelatindir. Mağazalarda kolaylıkla bulabilir ve satın alabilirsiniz. Uyumadan önce 2 çorba kaşığı jelatin ve çeyrek fincan soğuk su olacak biçimde birleştirin. Hazırladığınız bu karışımı bir gece dinlenmeye bırakın.

Jelatin ve su birleştiğinde jel kıvamını alır bu nedenle buzdolabında saklamamanız faydalı olur. Bir gece dinlenen karışıma taze meyve, süt, yoğurt ya da çayla birleştirerek tüketebilirsiniz. Bu karışımı 7 gün (bir hafta) boyunda düzenli olarak uygularsanız eğer boyun, sırt, eklem ve bacak ağrılarınız için fayda sağlayacaktır. Bu süre zarfında büyük oranda ağrılar hafifleyecektir. Tedavi 1 ay devam etmeli ve 6 ay sonra tekrar uygulanmalıdır. Bu uygulama ile eklemler doğal bir biçimde yağlanmış olacaktır.

İkinci tarifimiz için malzemeler ve yapılışı: 200gr. Badem, 30 gr. Kuru papaya (140gr. Tazasi kullanmak mümkündür), 1 adet muz, 1 tatlı kaşığı bal, isteğe bağlı muz.

Elimizde olan muz ve papayaların çok fazla olgunlaşmış olmaması gerekiyor. Muz ve papayaları soyulduktan sonra dilimler halinde kesilir. Blendere koyulup karıştırıldıktan sonra bal ve buz eklenir. Haftada 3 kez kahvaltı yapmadan bir su bardağı hazırladığınız bu karışımı tüketin. Bir hafta sonra yararını göreceksiniz.

Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde SAYESİNDE 7 GÜN İÇİNDE KEMİK VE TENDON AĞRILARINDAN ESER KALMADI' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.