Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Cildi Sıkılaştıran ve Gençleştiren Kür Tarifi

Cildi Sıkılaştıran ve Gençleştiren Kür Tarifi

Yaş ilerledikçe cilt ve deride kırışıklıklar meydana gelmektedir. Doğal bir süreç olsa da daima bu süreci en yavaş şekilde geçirmek isteriz. Bu süreci en doğal yöntemler ile yok etmek için bazı tavsiyelerden bahsedeceğiz.

 

 

Aslında doğal kozmetik tedaviler alışılmış ürünlere kıyasla çok daha iyidir. Bu muhteşem gerdirici özelliklerinde ve dikkate değer yüz maskesini denemenizi tavsiye ediyoruz. Kırışıkların oluşumunu engellediği gibi mevcut olanları da adeta bir silgi gibi silip, atacaktır.

Hemen aşağıda kırışıklık karşıtı ev yapımı yüz maskesinin tarifini bulabilirsiniz. Yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için deneyebileceğiniz en etkili doğal çözümlerden biri olduğuna emin olabilirsiniz.

Bu doğal malzemelerin mükemmel kombinasyonu kendini bırakmış cildinizi gerecek, besleyecek ve ihtiyacı olan nemi karşılayacak ve hemde size genç ve daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. Bu tarifi hazırlamak bir hayli kolay fakat en iyi yanı ise kozmetik ürünlere kıyasla çok ucuzdur.

Bu tedaviyi uyguladıktan sonra yüzünüz size minnettar olacak.

Malzemeler

1 yumurta akı (orta boy yumurtanın)
Yarım çay kaşığı limon suyu
Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak yumurtanın akını, sarısından ayırın. Daha sonra yumurtanın akını bir kabın içine alın ve köpürene kadar karıştırmaya devam edin. Ardından limon suyunu ekleyin. Güzel ve homojen bir karışım elde edene kadar birkaç dakika daha karıştırmaya devam edin.

Nasıl Kullanılır?

İlk yapmanız gerekli olan yüzünüzü iyice temizlemektir. Aynı zamanda boynunuzu da temizlemeyi unutmayın.

Daha sonra parmak uçlarınızın da yardımı ile karışımı alın ve nazik ve dairesel hareketler ile maskeyi uygulamaya başlatın. Bir süre sonra maske kendi kendine kurumaya başlayacaktır.

Maske kuruyunca 5 – 10 dakika kadar bekleyin ve da sonra tercihinize bağlı şekilde ılık ya da soğuk su kullanarak maskeyi çıkartın. Bu uygulamadan sonra yüzünüze nemlendirici uygulayın.

En iyi sonuçları elde etmek için bu maskeyi haftada 3 ya da 4 sefer uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer genç görünmek istiyorsanız, rahatlamalı ve sizi strese sokan her şeyden kaçınmalısınız. Etrafınızda yalnızca olumlu enerjisi olan insanları barındırmalı ve asla gülmekten kaçınmamalısınız. Sağlıklı beslenin ve bunun için taze ve organik gıdalar tüketin ve çok miktarda da su için. Uyku da önemlidir, bu nedenle her gece ara vermeden en az 7-8 saat uyumaya çalışın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.