Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu İdrar Kaçırma İçin Kür Tarifi

24.06.2021
2.809
Saracoglu İdrar Kaçırma İçin Kür Tarifi

Özellikle kadınlarda daha sık olmakla beraber erkeklerde de görülen idrar kaçırma sorunu ileri yaşlarda daha sık görülmekle beraber genç yaşlarda da görülmektedir. İdrar kesesinde yer alan kasların eksiksiz olarak idrarı tutamaması nedeni ile idrar kaçırma meydana gelebilir. İdrar kaçırma sebepleri çözüm yolları ve saracoglu hocamızdan kür tarifine yer vereceğiz.

 

 

İdrar Kaçırma Sebepleri Nelerdir?
Aşırı kilogram
Yaşlılık durumu
Aşırı gülme, hapşırma, öksürme
İdrar torbası problemleri
Genetik sorunlar
Prostat problemleri
Bazı ilaçlar
Şeker Hastalığı

gibi nedenlerden dolayı idrar kaçırma meydana gelebilir.

Kadınlarda İdrar Kaçırma Konusu
Genel olarak kadınlarda daha sık rastlanılan bu konunun genel itibari ile sık görülen etkileri özellikle gülme, hapşırma, öksürme gibi durumlarda daha sık olduğudur. Bu durumda idrar kesesi sarkmasından da şüphe edilebilir. Doğum sonrası bazı durumlarda da bu sorunlar meydana gelebilir.

Genel olarak hangi durumlarda idrar kaçırma görüldüğü tespit edilip buna göre hareket etmek gerekir.

İdrar Kaçırma Nasıl Düzelir?
Öncelikle aşırı kilogram sorunu var ise zayıflamak şarttır. Öncelikle hangi durumlarda sorunun oluştuğunu tespit edip doktora ona göre danışmalısınız. Bazı durumlarda cerrahi müdahale şart olabilir. Bunu kürlerle ya da herhangi bir gıda ile durdurmak mümkün olmamaktadır.

Bu durumlarda öncelikle spor öneri edilmektedir. İdrarı tutmaya çalışılan kasların hareketi sağlanarak bu kasların güçlenmesi sağlanır. Bunlara ilave olarak ağır yük kaldırmamaya dikkat edin. Aşırı yorucu işlerden uzak durmanızı öneriyoruz.

Saracoglu idrar kaçırma için kür tarifi
Bu kürde kullanacağımız malzemeler sarı kantaron ve sarı ballı baba otudur. Bu iki ottan bir tutam alıp 2 bardak su içerisine atacaksınız. Ortalama 7-8 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Akşam saatlerinde uyumadan önce ya da yemekten sonra içebilirsiniz. Her akşam 1 çay bardağı içmeniz yeterli olacaktır.

İdrar kaçırma sorunu olumsuz psikolojik etkilere sebep olabilir. Aynı zaman tedavi edilmediği süreçte hastalık daha da ilerleyebilir. Bu yüzden çekinmeden erkenden tedavi olmanızı tavsiye ediyoruz.Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'Kadınlarda İdrar Kaçırma Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.